mobile

Setny mecz Malangiewicza. Jubileusz okraszony zwycięstwem!

W 9. kolejce II ligi mężczyzn siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie udali się do Olsztyna, by tam zmierzyć się z miejscowym AZS UWM. Dla wolskiej drużyny było to wyjątkowe spotkanie. Środkowy Brian Malangiewicz zanotował setny mecz w barwach stołecznego zespołu. 

Marcin Kalicki
Setny mecz Malangiewicza. Jubileusz okraszony zwycięstwem!

W hali sportowej SWFiS Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie warszawianie spodziewali się ciężkiej przeprawy. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika rozegrali jednak jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie praktycznie przez cały mecz przeważając nad rywalami. Warszawianie grali jak natchnieni, zdobywając punkt za punktem. W każdym z setów stołeczny klub wypracowywał sobie najpierw przewagę, by następnie spokojnie kontrolować grę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a tuż po meczu klub z Woli uczcił występ jednego z filarów drużyny seniorów.

– Mecz z drużyną Olsztyna był psychicznie bardzo ciężki przez to, że przegrywaliśmy ostatnio z drużynami, z którymi powinniśmy zdobywać co najmniej dwa punkty, ale dobra motywacja i nastawienie pomogły osiągnąć sukces w tym spotkaniu – mówi Piotr Szlęzak, przyjmujący wolskiego klubu. – Cieszymy się, że udało się przywieźć trzy punkty z Olsztyna. Tak naprawdę cały mecz mieliśmy pod kontrolą od początku do końca. W trzecim secie sędziowie nie do końca poradzili sobie z sytuacją na boisku, co wytrąciło nas częściowo z równowagi, ale na szczęście zachowaliśmy chłodne głowy i nie musieliśmy dłużej czekać. Teraz czas na rewanże i mam nadzieje, że wejdziemy w drugą rundę w takim samym stylu jak w ten mecz – powiedział bohater wieczoru Brian Malangiewicz.

AZS UWM Olsztyn - MOS Wola Tramwaje Warszawskie 0:3 (18:25, 16:25, 21:25)

Warszawianie zagrali w składzie: Brian Malangiewicz, Kajetan Iszczuk, Bartosz Gomułka, Kamil Leliwa, Grzegorz Pacholczak, Piotr Szlęzak, Dawid Bulira, Jakub Buczek.

– Zagraliśmy dobre spotkanie. Byliśmy lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu szybko budowaliśmy przewagi w setach i mogliśmy grać swoje – zaznacza Kajetan Iszczuk, rozgrywający MOS Wola. Zadowolony ze spotkania jest także środkowy stołecznego zespołu Kamil Leliwa. – Sobotni mecz w Olsztynie z drużyną AZS UWM od początku zapowiadał się na interesujący pojedynek. Zarówno my, jak i rywale byliśmy bardzo skupieni na jak najlepszym wykonaniu swojej „pracy” na boisku. Początkowe błędy zawodników AZS oraz konsekwentne trzymanie się założeń z naszej strony spowodowały, że mogliśmy przejąć kontrolę nad spotkaniem. Dalszym etapom meczu towarzyszyła dość nerwowa i pełna napięcia aura, jednak w całym „zamieszaniu” byliśmy w stanie zachować świadomość na boisku, co przyczyniło się do naszej wygranej. Uważam, że bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, ponieważ po ostatnich spotkaniach jest to czymś, co w ostatnim czasie nam brakowało. Cieszę się, że setny mecz jednego z naszych kolegów nie był porażką, tylko bardzo fajnym akcentem, który będzie mógł miło wspominać.

A wspominać Brian Malangiewicz na pewno będzie miał co. Jako pierwszy zawodnik w historii klubu zaliczył sto występów w drużynie seniorów. Po ostatniej akcji środkowy wolskiego zespołu otrzymał klubową koszulkę z numerem 100 i napisem „Dziękujemy” oraz upominki. – Brian to legenda MOS-u. Znakomity środkowy, jeden z liderów na boisku i poza nim. Gram z nim już piąty sezon i śmiało mogę stwierdzić, że to najlepszy zawodnik na środku siatki z jakim miałem przyjemność grać i trenować. Dodatkowo Brian jest mi bliski także poza boiskiem, więc ten jego sukces doceniam podwójnie – oznajmił Grzegorz Pacholczak, kapitan zespołu z Rogalińskiej.  

Już w najbliższą sobotę siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie rozegrają kolejne spotkanie w rozgrywkach II ligi mężczyzn. W meczu wyjazdowym rywalem stołecznej drużyny będzie SMS PZPS II Spała.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda