Show na Rogalińskiej. Zacięte derby Mazowsza dla MOS Wola

Niezwykle emocje czekały na kibiców śledzących online relację z meczu kadetek UMKS MOS Wola i LTS Legionovia Legionowo. Warszawianki zdołały odwrócić losy spotkania, a kluczową postacią na parkiecie przy ul. Rogalińskiej była Aleksandra Bazga.

Mecz znakomicie rozpoczęły siatkarki z Legionowa, które już na początku prowadziły 5:0. Akcje ze środka MOS-u przyniosły oczekiwane efekty. Aleksandra Bazga była nie do zatrzymania, a warszawianki dzięki temu odrobiły część strat. Siatkarki LTS-u jednak nie dały się jednak dogonić. Druga partia także padła łupem przyjezdnych.

Trzecia odsłona spotkania to falująca forma obydwu drużyn. Po początkowo wyrównanej walce od stanu 11:11 pięć kolejnych punktów zdobyły gospodynie. Kolejne akcje to z kolei udana seria Legionovii. Gdy wydawało się, że za chwilę będzie remis ponownie z dobrej strony pokazały się podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego, by za chwilę stracić wypracowaną przewagę (22:22). W końcowej fazie seta to warszawianki zachowały więcej zimnej krwi i one cieszyły się z wygranej partii.

Czwarty set to dominacja gospodyń, które prowadziły kolejno 6:1, 8:2, 15:8, 20:14, by ostatecznie zakończyć tą odsłonę wynikiem 25:15 doprowadzając w spotkaniu do remisu. Tie-break to ponownie popis gry Aleksandry Bazgi. Będące na fali siatkarki MOS-u nie pozwoliły wyrwać sobie wygranej. Dobra gra przez całą piątą partię pozwoliła wygrać seta 15:9, a cały mecz 3:2.

UMKS MOS WOLA Warszawa - LTS Legionovia Legionowo 3:2 (21:25, 14:25, 25:23, 25:15, 15:9)

Warszawianki zagrały w składzie: Pola Turska, Anna Obroślińska, Zuzanna Ciupak, Wiktoria Dalach, Aleksandra Bazga, Aleksandra Dalach, Adrianna Malinowska, Natalia Niedzińska, Julia Rostkowska, Amanda Chrostek, Lidia Budasz, Natalia Auron, Nikola Kozicka, Zuzanna Michalak.

- Mecz pokazał, Że jesteśmy silnym zespołem i każda zawodniczka miała swój udział w zwycięstwie. Również mocne słowa trenera bardzo nas zmotywowały do walki o każdy punkt. Przed nami jeszcze kilka bardzo ciężkich meczów, więc to spotkanie to już historia - mówi bohaterka spotkania Aleksandra Bazga.