mobile

Siatkarki AZS AWF nadal niepokonane. ESPES Sparta ze zmiennym szczęściem

Siatkarki odrobiły zaległości. W ostatni weekend na II-ligowych parkietach rozegrane zostały potrójne derby Warszawy. Kto wyszedł z nich zwycięsko?

Marcin Kalicki
Siatkarki AZS AWF nadal niepokonane. ESPES Sparta ze zmiennym szczęściem

W sobotę siatkarki AZS LSW Warszawa podejmowały ESPES Spartę. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej można było zobaczyć wiele ciekawych akcji. Z dobrej stronie w zespole z Bielan pokazała się Marcelina Karpińska, która sprawiała dużo problemów swoimi atakami gospodyniom. Dzięki znakomitej grze przyjmującej, ale również dobrej postawie pozostałych zawodniczek derby stolicy ostatecznie wygrały Spartanki dopisując sobie kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

AZS LSW Warszawa – ESPES Sparta Warszawa 1:3 (21:25, 25:16, 19:25, 24:26)

W drugim sobotnim meczu siatkarki KS AZS AWF Warszawa nie miały problemów z pokonaniem w hali sportowej przy ul. Marymonckiej ostatniej drużyny rozgrywek – MUKS Wojskowych Warszawa.

KS AZS AWF Warszawa – MUKS Wojskowe Warszawa 3:0 (25:14, 25:17, 25:19)

Mecz siatkarek Sparty skończył się w sobotę po godzinie 21:00, a już następnego dnia o 14:00 podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego rozegrały drugie spotkanie. Przy Marymonckiej zmierzyły się dwie najlepsze drużyny II ligi. Przyjezdne bardzo dobrze weszły w mecz od razu uzyskując przewagę, którą stale powiększały w trakcie trwania partii i utrzymały ją do końca. Był to pierwszy stracony set przez Akademiczki w obecnym sezonie. Podrażnione zawodniczki AZS AWF prowadzone przez duet trenerów Piotr Najmowicz – Artur Wójcik szybko wróciły do wysokiego poziomu, jaki możemy obserwować w wykonaniu tej drużyny od początku rozgrywek. Siatkarki z Marymonckiej wygrały trzy kolejne odsłony i pozostały jedyną niepokonaną ekipą w lidze.

KS AZS AWF Warszawa – ESPES Sparta Warszawa 3:1 (15:25, 25:13, 25:13, 25:21)

Składy:

AZS AWF: Krzysztoń Ewa, Rozbiewska Wiktoria, Kowalczyk Wiktoria, Lesiak Agata, Waszyńska Joanna, Ryglewicz Aleksandra, Kosobucka Marta, Bator Aleksandra, Trzcińska Marcela, Stafecka Patrycja, Nowakowska Maja, Mierzejewska Natalia.

ESPES Sparta: Kamińska Katarzyna, Dąbrowska Natalia, Karpińska Marcelina, Kaczmarczyk Maja, Szewczyk Beata, Kaczmarzyk Emilia, Sanecka Julia, Kruszewska Martyna, Kowalczyk Kinga, Kołakowska Wiktoria, Kuczyńska Małgorzata, Woźny Matylda, Rozwadowska Martyna, Świątczak Linda.

Fot. Paweł Oleksiak Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda