Siatkarskie derby Warszawy

W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 rozegrany został kolejny meczy Mazowieckiej I Ligi Juniorek. Druga drużyna UMKS MOS Wola w derbach Warszawy zmierzyła się z MUKS Spartą. Po doskonałym widowisku ostatecznie lepsze okazały się gospodynie, które pokonały rywalki 3:1.

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki Sparty, które wygrały pierwszą partię 25:21. Jednak to było wszystko na co pozwoliły na boisku rywalkom podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka. Trzy kolejne partie to zdecydowane wygrane młodych siatkarek z Woli co w efekcie pozwoliło im cieszyć się ze zwycięstwa w całym meczu.

UMKS MOS Wola II Warszawa - MUKS Sparta Warszawa 3:1 (21:25, 25:14, 25:16, 25:23)

Skład UMKS MOS Wola II: Małgorzata Krupińska, Karolina Waligóra, Katarzyna Mazurek, Maja Kaczmarczyk, Emilia Kaczmarzyk, Oliwia Kosieradzka, Julia Kabala, Martyna Rozwadowska, Gabriela Rakus, Ewa Kwiatkowska, Wiktoria Lipka, Martyna Pacuszka, Zuzanna Dygdoń, Patrycja Bąk.

Mecz podsumowały zawodniczki UMKS MOS Wola. - Po pierwszym, przegranym meczu ze Spartą, byłyśmy bardzo zmotywowane do rewanżu. Jednak początek spotkania pokazał, że nie będzie to łatwy mecz. Grałyśmy punkt za punkt. Przeciwniczki okazały się skuteczniejsze w końcówce pierwszego seta, którego wygrały. Zmobilizowane podeszłyśmy do drugiego seta i wygrałyśmy go z dużą przewagą punktową. Choć w trzecim i czwartym secie Sparta stawiała opór, my nie oddawałyśmy prowadzenia i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1. Jestem zadowolona z gry całego zespołu i osiągniętego wyniku - mówi Julia Kabala.

- Na mecz byłyśmy bardzo zmotywowane, patrząc chociażby przez pryzmat tego, że w 1. rundzie przegrałyśmy ze Spartą 2:3. Grając w swojej hali, przed swoją widownią chciałyśmy wygrać. Zagrałyśmy dużo lepiej niż w poprzednim meczu, co przełożyło się na wynik 3:1 dla nas. Sparta to dobra drużyna, z którą nie było nam łatwo, często szłyśmy punkt za punkt - mówi Patrycja Bąk.

Kolejne spotkanie w Mazowieckiej I Lidze Juniorek podopieczne trenera Stanisława Lizińczyka rozegrają w czwartek, 6 grudnia. Rywalem siatkarek MOS-u w hali przy ul. Rogalińskiej będzie LTS Legionovia I Legionowo.