mobile
REKLAMA

SKM – zmiana rozkładu jazdy od 16 października

16 października zmieni się rozkład jazdy pociągów SKM. Dla linii S1, S2 i S3 zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia wybranych kursów. Część pociągów linii S9 nadal będzie zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa ZOO. Rozkład jazy będzie obowiązywał do 10 grudnia br. 

SKM – zmiana rozkładu jazdy od 16 października

Fot. pixabay

Rozkłady jazdy pociągów SKM linii S1, S2 i S3 zmienią się nieznacznie. Zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia wybranych kursów. 

Od 1 listopada w porze nocnej – w związku z pracami konserwacyjnymi na podmiejskiej linii średnicowej – część pociągów SKM linii S1 i S2 będzie kursowała linią dalekobieżną z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. 

Utrzymane zostaną dodatkowe skrócone kursy linii S3 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec. Wprowadzono je na początku września, aby ułatwić dojazd na Służewiec podczas remontu ulicy Marynarskiej. 

Kontynuowany będzie także remont torów na moście Gdańskim. Wybrane pociągi SKM linii S9 i Kolei Mazowieckich linii R9 będą nadal zaczynały 
i kończyły kursy na stacji Warszawa ZOO. Do 10 grudnia br. zostanie utrzymane w dni robocze wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM. 


Honorowanie biletów ZTM i KM 

Do 10 grudnia br. – w związku z pracami remontowymi na moście Gdańskim – w dni robocze będzie obowiązywało honorowanie biletów. 

Bilety Kolei Mazowieckich są honorowane w godzinach 14-20 (dotyczy rozpoczęcia i zakończenia podróży): 
w pociągach SKM linii S9 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO w tramwajach i autobusach ZTM na odcinku Dw. Gdański – rondo Starzyńskiego. 

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje) są honorowane w pociągu KM nr 51602 (Ciechanów – Warszawa ZOO godz. 6.45 – Warszawa Zachodnia godz. 7.00) na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia. Dzięki temu pasażerowie pociągu SKM S9, który kończy kurs na przystanku Warszawa ZOO (planowy przyjazd o godz. 6.39) mogą kontynuować podróż w kierunku Warszawy Zachodniej na tym samym bilecie.

Uwaga! Pasażerowie z kartonikowymi biletami  ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.11 godz. 06.55. Osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować.

Rozkład jazdy SKM jest dostępny na stronie Zarządu Transportu Miejskiego

 

Źródło: ztm

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko