Skra remisuje z GKS Dąbrówką

W meczu 8. kolejki rozgrywek A Klasy grupy 1 piłkarze Skry 1921 Warszawa podejmowali na własnym boisku GKS Dąbrówkę. Podopieczni trenera Karola zremisowali z trzecią drużyną ligi 2:2.

Kibice zgromadzeni na trybunach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej przy ul. Obrońców Tobruku 11 mieli okazję zobaczyć bardzo dobre widowisko i aż cztery gole. Choć jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze to schodząc do szatni lepsze nastroje mieli zawodnicy Dąbrówki. W drugiej połowie Skra za sprawą Jakuba Wyszomirskiego doprowadziła do wyrównania. Mimo kolejnych stwarzanych sytuacji wynik meczu nie uległ już zmianie.

Było to aktualnie nasze najlepsze spotkanie. Zabrakło niewiele do zwycięstwa, ale przekujemy tą dobrą grę na kolejne mecze i dołożymy wszelkich starań by w kolejnych pojedynkach grać o pełną pulę. Mecz toczył się pod nasze dyktando, stworzyliśmy mnóstwo sytuacji, w których powinniśmy zdobyć bramki. Widzimy, że zespół zaczyna się rozumieć na boisku i wykorzystuje swoje umiejętności w tworzeniu akcji. Po raz kolejny tracimy bramki po błędach indywidualnych i to chcemy poprawić w następnym meczu z Huraganem II Wołomin. Drużyna pokazała charakter czego zabrakło w poprzednich kolejkach. Wyróżnić należy Kubę Wyszomirskiego, który zdobył dwie bramki – to filar naszej ofensywy, Girma Gonzalez dał impuls jako kapitan, Szymon Malinowski zaliczył udany debiut. Oliwier Witczak swoją przebojowością otwiera nam sporo akcji i to cieszy, że zawodnicy, którzy wchodzą w piłkę seniorską rozumieją co jest istotne. Ivan Ledenstov zagrał solidnie na prawej obronie. Adaś Florjanowicz to chłopak, na którego można liczyć w każdym meczu, to samo Jakub Siudak solidny, pewny w bramce – mówi Karol Stolarski, trener stołecznego klubu.

Skra 1921 Warszawa – GKS Dąbrówka 2:2 (1:2)

Bramki: Jakub Wyszomirski (20, 81) – Dawid Smolarek (36), Mateusz Bohdziul (45)

Zostało parę kolejek i zrobimy wszystko żeby wydostać się ze strefy spadkowej i przezimować w połowie stawki – zapewnia Karol Stolarski.

Najbliższe spotkanie Skra rozegra w Wołominie z rezerwami PWKS Huraganu. Początek meczu już w najbliższą niedzielę o godz. 16:00.