mobile
REKLAMA

Słoń Leon niebawem osiągnie pełnoletność

Leon - największy warszawiak - zaprasza na sobotę 02.02.2019 r. na wielką urodzinową "potupajkę" z okazji swojej pełnoletności! Imprezę zaczynamy o godz. 11.00 w Słoniarni Warszawskiego ZOO. Bedzie tort dla solenizanta i gości, giga prezenty, słoniowe eksponaty, konkursy i wiele innych atrakcji - będzie prestiżowo!

Informacja prasowa
Słoń Leon niebawem osiągnie pełnoletność

Z tej wyjątkowej okazji Leon otrzyma specjalny zwierzęcy GIGA dowód osobisty! Dowód, w imieniu Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przekaże na ręce dyrektora Warszawskiego ZOO Andrzeja Kruszewicza dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni ze stołecznego ratusza - Justyna Glusman.

Leon uwielbia dostawać prezenty, dlatego warszawiacy mogą przynieść dla niego urodzinowy drobiazgi - uwielbia fistaszki lub pestki dyni, oczywiście paczki w rozmiarze XXL (prosimy o orzeszki i pestki jedynie w oryginalnych opakowaniach).

Organizatorzy imprezy wspierani przez wolontariuszy i sponsorów zadbają, by słonie (z solenizantem na czele) były zadowolone, a przybyli do ZOO goście świetnie się bawili.

Nie zabraknie okazji do sprawdzenia swojej wiedzy o słoniach lub zdobycia nowych informacji. Przewidziano konkursy z nagrodami nt. wiedzy o słoniach i zwierzętach afrykańskich oraz słoniową mini grę terenową. Podczas testu sprawnościowego „Poczuj się jak słoń i sprawdź czy łatwo posługiwać się trąbą” uczestnicy będą mieli do wykonania kilka zadań polegających na podnoszeniu, przesuwaniu, układaniu drobnych przedmiotów przy pomocy specjalnego chwytaka. Odbędzie się też mini konkurs dla najmłodszych „Co jedzą słonie”, którzy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu żywienia zwierząt.

18. urodziny to dla każdego wchodzącego w dorosłość człowieka sprawa ważna. A 18. urodziny słonia to dopiero sprawa wielkiej wagi! Postanowiliśmy złożyć życzenia solenizantowi w szczególny sposób. Chcemy go wręcz zasypać gratulacjami – dlatego zachęcamy warszawiaków, by przygotowali kartki urodzinowe dla Leona! Mogą zaprojektować sami w domu np. taką XXL albo na imprezie, podczas warsztatów plastycznych z wydawnictwem Tashka/Fika (Kawiarnia ZOO FIKA).

PLAN IMPREZY:
11.00-14.00 - SŁONIARNIA WARSZAWSKIEGO ZOO
- Słoniowe zabawki i przysmaki
- Ekosłoniowy papier
- Fragmenty czaszki i ciosów słonia
- Odciski trąby, stóp i skóry
- Warsztaty plastyczne – urodzinowa kartka dla Leona
- Giga kolorowanka od Dream Books
- Słoniowe konkursy
Dowód osobisty XXL dla Leona!
- 12.00 – Giga prezenty, tort i dowód osobisty XXL dla Leona
- 12.30 – Spotkanie z opiekunami
- 13.00 – Konkurs wiedzy o Leonie
- 13.30 – Tort dla gości od firmy Hipp (sponsora Leona)

Do udziału w wydarzeniu upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.

Leon urodził się w 2001 roku w ZOO w Tel Awiwie skąd po dwóch latach przyjechał do Warszawy. Towarzyszą mu 3 samice, 37 letnia Erna i dwie dwudziestolatki – Buba i Fryderyka. Leon jest łakomczuchem, co mu niezwykle pomaga przy treningach, gdyż za smakowitą marchewkę jest w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowaną komendę.

Źródło: Wydział Prasowy Warszawskiego ZOO

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda