mobile
REKLAMA

Smog wrogiem cery

Polska znajduje się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych krajów Unii Europejskiej. Skutki smogu odczuwa cały nasz organizm, a najszybciej i najbardziej widocznie, nasza cera.

Karolina Sakowska/ fot. pixnio.com
TAGI smog uroda cera
Smog wrogiem cery

Smog może wpływać na stan naszej skóry w różny sposób. Przede wszystkim znacząco ją wysusza, narusza naturalną barierę ochronną, przez nasza cera narażona jest na szereg dolegliwości. Na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia, wysypki, plamki, czy wypryski, dlatego okres wzmożonego zanieczyszczenia powietrza wymaga od nas szczególnej pielęgnacji skóry, która pomoże nam zminimalizować negatywny wpływ smogu na skórę twarzy.

Pierwszym krokiem w walce o zdrową i promienną cerę, będzie dokładne oczyszczanie. Tutaj sprawdzą się pianki do mycia, płyny micelarne i mleczka. Dobrą inwestycją mogą okazać się również szczoteczki soniczne z efektem masującym, które zbudowane z licznych wypustek pozwalają na znacznie dogłębniejsze oczyszczenie. Warto również od czasu do czasu skorzystać z zabiegów oczyszczających oferowanych przez profesjonalne gabinety kosmetyczne. Przy takim stopniu zanieczyszczenia powietrza, zabiegi przy użyciu specjalistycznego sprzętu, takie jak kawitacja, czy mikrodermabrazja, z pewnością się sprawdzą.

Kolejnym krokiem będzie dobre nawilżenie zmęczonej i zanieczyszczonej cery. Serum i krem to niezawodny duet, który pozwoli na odbudowanie warstwy lipidowej naskórka, zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, a w efekcie lepszego wyglądu skóry. Bezwzględnie należy unikać kosmetyków zawierających alkohol, który jedynie zaostrzy podrażnienia. Najlepiej sprawdzą się preparaty bogate w kwas hialuronowy, aloes, wyciąg z szałwii, ekstrakt z liści mniszka lekarskiego, czy witaminę A i witaminę E.

Z pewnością, na efekty zastosowanych zabiegów pielęgnacyjnych będzie trzeba chwilę poczekać, ale warto! Nasza cera odwdzięczy się pięknym i zdrowym wyglądem!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda