mobile
REKLAMA

Sprawa osunięcia się ziemi w Gdyni trafiła w ręce prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zajmuje się sprawą osunięcia się ziemi na jednej ze skarp w Gdyni. Zdarzenie miało miejsce 23 lutego, na Kamiennej Górze. 

Redakcja
TAGI Gdynia
Sprawa osunięcia się ziemi w Gdyni trafiła w ręce prokuratury

Do tej pory sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Gdyni, jednak według rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, sprawa jest poważna, zdarzenie było zagorżeniem dla życia i zdrowia wielu osób.  Decyzję podjęto ze względu na wielowątkowość postępowania. Biegły z zakresu geotechniki i fundamentowania przeprowadził już oględziny. W tej chwili prokuratura oczekuje na jego opinię. Badane będą też decycje urzędnicze, które mogły mieć wpływ na to zdarzenie. 

W nocy z 23 na 24 lutego, skarpa znajdująca się między ulicami Sędzickiego i Sienkiewicza przysypała parter domu wielorodzinnego. 
Piętnastu mieszkańców zostało ewakuowanych. Część z nich spędziła noc u rodziny, pozostałym miasto zapewniło noclegi w hotelu. Na miejscu pojawiły się 4. zastępy straży pożarnej, a mieszkańcy schronili się w autobusie. Nikomu nic się nie stało, niestety budynek zasypany jest do wysokości pierwszego piętra.  Obecnie trwa usuwanie błota z posesji.
Mieszkańcy otrzymają pomoc od miasta- 6 tys. Przypadające na rodzinę.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko