mobile

Sprawiedliwi 2018 – w marcu poznamy kolejne trzy nazwiska

W marcu 2018 roku poznamy kolejne trzy nazwiska uhonorowane tytułem Sprawiedliwego.

Informacja prasowa/ fot. DSH
Sprawiedliwi 2018 – w marcu poznamy kolejne trzy nazwiska

Tytuł ten służyć ma upamiętnieniu nie tylko uznanych przez Yad Vashem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, ale wszystkich, którzy w obliczu totalitaryzmu i ludobójstwa mieli odwagę bronić godności człowieka, pomagać ofiarom czy występować w obronie prawdy.
Nazwiska osób uhonorowanych tytułem Sprawiedliwego zostaną ogłoszone 6 marca 2018, w Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych, podczas uroczystej gali.
Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych ustanowiony został przez Parlament Europejski w maju 2012 roku z inicjatywy działającego we Włoszech Komitetu Światowego Ogrodu Sprawiedliwych (GARIWO). Sygnatariuszem apelu w tej sprawie był Dom Spotkań z Historią.
Miejscem upamiętnienia Sprawiedliwych w Warszawie jest otwarty 5 czerwca 2014 Ogród Sprawiedliwych przy muranowskim skwerze im. Generała Jana Jura-Gorzechowskiego. Na skwerze co roku sadzone są drzewa, poświęcone pamięci Sprawiedliwych. Obok drzew wmurowywane są pamiątkowe kamienie z imieniem i nazwiskiem, latami życia oraz krótką inskrypcją uzasadniającą wybór.

Źródło: http://www.kulturalna.warszawa.pl/wiadomosci,1,10155,Sprawiedliwi_2018_ndash%3B_w_marcu_poznamy_kolejne_.html?locale=pl_PL
Fot.: Dom Spotkań z Historią http://dsh.waw.pl/137-sprawiedliwi-2018-zgloszenia-do-30-listopada,innec

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda