mobile

Śródmieście gra dla życia

Do 30. czerwca w dzielnicy Śródmieście trwa akcja honorowego oddawania krwi. Na tych, którym nie jest obce hasło „Krew darem życia”, czekają w wyznaczonych do tego punktach specjalne krwiobusy, m. in.: przed PKiN przy stacji metra Centrum oraz wejściem głównym do gmachu Politechniki Warszawskiej i na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego.

Anna Tomasik
TAGI
Śródmieście gra dla życia

Trwa dziewiąta już edycja zbiórki krwi pod nazwą „Śródmieście gra dla życia”. Jej organizatorem jest dzielnica Śródmieście we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
    Każdy krwiodawca, który weźmie udział w akcji i podzieli się z potrzebującymi swoją krwią w jednym ze śródmiejskich punktów, otrzyma bezpłatną wejściówkę na finałowy koncert dla darczyńców Tomasza Organka z zespołem, który odbędzie się 30 czerwca br. w Klubie Palladium przy ulicy Złotej 7/9. W poprzednich edycjach koncertu wystąpili: Renata Przemyk, Maciej Maleńczuk, Anita Lipnicka, Czesław Mozil, Kasia Kowalska oraz Kapela ze Wsi Warszawa. 
   Jednocześnie przypominamy, że osoby, pragnące oddać swoją krew powinny pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach. Dzień wcześniej pić dużo płynów i zdecydowanie unikać alkoholu, zaś w dniu poboru krwi zjeść lekkostrawne śniadanie i wypić co najmniej jeden litr wody. Po pobraniu krwi trzeba tego dnia ograniczyć aktywność fizyczną.
    W poprzedniej edycji zebrano blisko 800 litrów krwi. 
Harmonogram znajdą Państwo na http://www.rckik-warszawa.com.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko