mobile
REKLAMA

Starcie poetów - 16. edycja gdyńskiego Slamu

Każdy, kto chciałby poczuć się jak Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki podczas słynnej, paryskiej Uczty Grudniowej, ma na to szansę. Wystarczy we wtorkowy wieczór zabrać ze sobą do Gdyńskiego Centrum Filmowego pięć własnych niepublikowanych wierszy, by stanąć do walki o atrakcyjną nagrodę.

Informacja prasowa
TAGI Gdynia
Starcie poetów - 16. edycja gdyńskiego Slamu

Slam to wyjątkowa formuła literackiego pojedynku, który polega na rywalizacji poetów-performerów. Z reguły każdy artysta prezentujący swe dzieła ma trzy minuty na przedstawienie własnej twórczości. Jurorami podczas tego rodzaju zawodów jest zwykle publiczność lub osoby z niej wybrane. W przypadku szesnastej edycji Slam Gdynia będą to widzowie zgromadzeni w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2), którzy przy pomocy kartek będą oddawali głosy na najlepszych poetów.

Zwycięzca konkursu stanie przed wielką szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności podczas I Ogólnopolskich Mistrzostw w Slamie Poetyckim, które odbędą się w Poznaniu. Finalista zaś będzie miał okazję, by powalczyć o miejsce na zawodach w stolicy Wielkopolski poprzez specjalne, dodatkowe eliminacje.

Cechą charakterystyczną slamów jest ich nieformalny charakter. Uczestnicy znajdują się blisko publiczności, dzięki czemu oceniający dany występ widzowie mogą lepiej poznać performerów wykonujących własne wiersze. 

Patronat honorowy nad szesnastym slamem poetyckim w Gdyni objął gdański oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa.

Początek imprezy dzisiaj, 14 marca o godz. 19:00. Wstęp wolny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko