mobile

Start pracowni stolarskiej otwartej dla warszawiaków

Jak odnowić stolik po ukochanej babci, zrobić drewnianą zabawkę dla dziecka, karmnik dla ptaków lub ule dla pszczół? Zapraszamy mieszkańców do warsztatu FabLab Wbijaj!, czyli przestrzeni dedykowanej wszystkim, którzy chcą poznać tajniki stolarstwa i renowacji mebli.

inf. pras.
TAGI
Start pracowni stolarskiej otwartej dla warszawiaków

Gdy coś się popsuje, najczęściej to wyrzucamy i kupujemy nowe. Coraz rzadziej decydujemy się to naprawić. W dużym mieście wciąż brakuje miejsc, w których - pod czujnym okiem fachowca - można nauczyć się majsterkowania. W FabLabie Wbijaj! zapewniamy narzędzia, materiały i praktyczne porady.

 

- Zapraszamy do pracowni pachnącej drewnem wszystkich warszawiaków – od najmłodszych do seniorów. Każdego, kto chciałby pod opieką wykwalifikowanych instruktorów poznać tajniki sztuki stolarskiej, rozwijać swoje umiejętności manualne, ale również po prostu poznać nowych ludzi i dobrze spędzić z nimi czas – mówi Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

Na Starym Mieście, w Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” działa FabLab Wbijaj! Do dyspozycji warszawiaków jest kilka w pełni wyposażonych stanowisk warsztatowych, narzędzia a przede wszystkim wsparcie merytoryczne fachowców, którzy pokażą, jak korzystać z dostępnych narzędzi i jak to robić bezpiecznie. Pracownicy stolarni wprowadzą wszystkich chętnych w świat stolarki, renowacji mebli i recyklingu. W trakcie warsztatów najmłodsi jak i ci starsi będą mieli okazję spotkać się, porozmawiać i wymienić doświadczeniami.

 

W pracowni są narzędzia tradycyjne ręczne (młotki, śrubokręty), elektronarzędzia (wkrętarki, wyrzynarki, frezarki), a także te najnowocześniejsze, jak grawerka CNC służącą do tworzenia płaskorzeźb po zaprojektowaniu graficznym w 2,5D. Pracownia postała na ponad 120 metrach kwadratowych w miejscu dawnych garaży na terenie Centrum Wspierania Rodzin przy ul. Starej. Koszt zakupu wyposażenia to blisko 96 tys. zł.

 

FabLab Wbijaj! otwarty dla każdego warszawiaka

Z FabLab Wbijaj! będą korzystać nie tylko dzieci uczęszczające do ognisk wychowawczych, ale wszyscy warszawiacy. W tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00, każdy mieszkaniec, bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia wizyty, może przyjść z własnymi meblami do renowacji oraz materiałami. W warsztacie udostępniamy narzędzia i fachową pomoc. Już teraz narzędzia i materiały testują dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 9 oraz zaprzyjaźnieni seniorzy. Ule, karmniki i wiele innych – to efekt kilkutygodniowych prób.

 

Ruszają cykliczne warsztaty

Jak odnowić stolik po babci? Jak zbudować budkę dla ptaków? Jak zrobić ekologiczną bombkę na choinkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w FlabLabie Wbijaj!

Już w najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędą się warsztaty stolarskie, podczas których adepci stolarskiego rzemiosła będą mogli wykonać małe projekty z drewna, w tym m.in. drewniane ozdoby bożonarodzeniowe. Spotkanie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich warszawiaków, obowiązują zapisy. Na warsztatach uczestnicy rozwiną swój zmysł techniczny i umiejętności manualne. Zaczną od prostych projektów, by z czasem stworzyć bardziej skomplikowane. Każdy znajdzie tu narzędzia, drewno, pomoc i inspirację fachowców.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko