mobile
REKLAMA

Stephane Antiga od nowego sezonu w MOS Wola Warszawa!

Niesamowita informacja dotarła do naszej redakcji z początkiem kwietnia. Od nowego sezonu francuski szkoleniowiec ONICO Warszawa będzie członkiem sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu MOS Wola Warszawa.

Marcin Kalicki
TAGI
Stephane Antiga od nowego sezonu w MOS Wola Warszawa!

Brązowy medalista mistrzostw świata z Argentyny z 2002 oraz dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Europy (2003 i 2009) z reprezentacją Francji nie przedłużył kontraktu z drugą drużyną PlusLigi - ONICO Warszawa i od nowego sezonu będzie drugim asystentem Krzysztofa Wójcika. - Razem z Konradem Copem tworzymy zgrany duet trenerski. Przyjście do nas Stephane'a Antigi tego nie zmieni. Będziemy mogli wymienić się doświadczeniami, taktyką i sposobami przygotowania do sezonu. To na pewno pomoże nam w walce o najwyższe cele - mówi Krzysztof Wójcik, pierwszy trener MOS-u.

Zadowolony z "transferu" jest także drugi trener wolskiej ekipy - Konrad Cop, który tak oto podsumował mijający sezon i przygotowania do kolejnego: - Byliśmy bardzo dobrze przygotowani taktycznie do spotkań, dzięki człowiekowi cierpiącemu na bezsenność – Kacprowi Goździkiewiczowi. Wykonywał w dzień i ślęcząc po nocach super robotę. Czapki z głów dla naszego fizjoterapeuty Bartka Patera, szczególnie za postawienie na nogi kilku zawodników. Momentami zaprzeczamy regułom zwyciężania w męskiej siatkówce, bo nie zawsze atak jest naszą najmocniejszą stroną. Chcemy być czarnym koniem tych rozgrywek i walczyć o zwycięstwo w każdym meczu, Stephane nam w tym pomoże.

Cel na nadchodzący sezon jest jeden. Awans do I ligi. - Daję sobie trzy lata, żeby wprowadzić MOS do PlusLigi. Skorzystam ze swoich wszystkich kontaktów i ściągnę na Wolę najlepszych zawodników, jakich będę mógł. Już rozmawiałem m.in. z Dominikiem Jaglarskim, Wiktorem Siewierskim, Grzegorzem Pacholczakiem czy Adrianem Kacperkiewiczem. Wszyscy są zainteresowani. A to dopiero początek. Chciałbym ściągnąć też zagraniczne gwiazdy. Nie obiecuję, że będzie to Leon, ale już Uros Kovacević…kto wie - mówi Stephane Antiga.

Zadowolony z decyzji trenera ONICO jest także prezes wolskiego klubu. - Drużyna pełna gwiazd i naszych wychowanków. To będzie istna mieszanka wybuchowa. Już dziś zapraszam na pierwsze mecze sparingowe ze Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na Rogalu w sierpniu tego roku.

Już nie możemy się doczekać pierwszych spotkań MOS Wola w nowym sezonie.  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda