mobile

Stołeczna komenda ma 65 nowych funkcjonariuszy

Głośno wybrzmiały słowa roty wypowiedziane przez nowo przyjętych policjantów w Białej Sali stołecznej komendy. W trakcie uroczystości ślubujący odebrali z rąk nadinsp. Pawła Dobrodzieja legitymacje służbowe. Teraz przed nimi półroczny kurs w szkole policyjnej, po którym rozpoczną służbę w stołecznym garnizonie.

Redakcja
Stołeczna komenda ma 65 nowych funkcjonariuszy

Uroczyste ślubowanie, pierwsze w 2020 roku, odbyło się 21 stycznia w Pałacu Mostowskich. 65 funkcjonariuszy, w tym 12 policjantek, w obecności I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji insp. Krzysztofa Smeli, Radnego Dzielnicy Żoliborz dr. Adama Buławy, kadry kierowniczej oraz stołecznego kapelana i swoich najbliższych wypowiedziało za Komendantem Stołecznym Policji nadinsp. Pawłem Dobrodziejem słowa przysięgi. Następnie każdy z nich otrzymał legitymację służbową, która jest zarówno zaszczytem, jak i zobowiązaniem.

Podczas uroczystości generał wręczył wieloletniemu dyrektorowi Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie dr. Adamowi Buławie odznakę okolicznościową – Medal 100-lecia utworzenia Policji Państwowej, przyznaną przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu osiągnięć w popularyzowaniu historii i dokonań Policji oraz zaangażowanie w dbanie o dobre imię służby.

Komendant Stołeczny Policji pogratulował dr. Adamowi Buławie nadanego medalu oraz podziękował mu za trud, poświęcenie i rzetelność oraz szerzenie dobrego imienia Policji. Następnie zwrócił się do nowo przyjętych funkcjonariuszy: - Wasza obecność tutaj świadczy o odwadze i gotowości na wielkie wyzwania, świadczy też o wyjątkowych cechach, jakie posiadacie, to dzięki nim przeszliście trudną rekrutację.(…) Nasza służba to przede wszystkim utrzymywanie porządku publicznego, ale także dbanie o bezpieczeństwo obywateli. To nasze najpoważniejsze i zarazem najtrudniejsze zadania, lecz przynoszące wiele satysfakcji. Największą z nich jest społeczne zaufanie i  przywilej pomagania drugiemu człowiekowi.

Policyjna służba wiąże się także z wyrzeczeniami, dyspozycyjnością oraz wieloma trudnymi sytuacjami. W takich chwilach warto sięgać do polskiej historii i uczyć się od bohaterów tamtych czasów. Jednym z nich jest przywołany przez nadinsp. Pawła Dobrodzieja Patron stołecznej komendy  podinsp. PP Marian Stefan Kozielewski, wielki żołnierz, policjant i patriota. Na koniec swojego wystąpienia Komendant odniósł się również do ważnej roli, jaką odgrywają najbliżsi funkcjonariuszy w codziennej policyjnej pracy: - proszę Was o wyrozumiałość i wsparcie w trudnych momentach, które w naszej służbie czasami się pojawiają.

Do funkcjonariuszy zwrócił się także Kapelan Komendy Stołecznej Policji ks. Józef Jachimczak, który przypomniał znaczenie słowa „ślubuję”, uroczyście i głośno wypowiedziane przez nowo przyjętych policjantów: - słowo to będzie Wam towarzyszyć przez całe życie w różnych sytuacjach. Niech pozostanie w sercach Waszych i da Wam moc pokonywania trudności.

Wyjątkowy moment utrwalono wspólnym, pamiątkowym zdjęciem. Był czas na rodzinne fotografie, a także gratulacje i życzenia od licznie zgromadzonych gości. Niebawem każdy z nowo przyjętych policjantów rozpocznie kurs podstawowy, w trakcie którego zdobędzie wiedzę i umiejętności niezbędne do pełnienia służby w komórkach i jednostkach organizacyjnych stołecznej  komendy.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda