mobile

Straż miejska i Zarząd Zieleni bierze się za edukowanie kierowców.

Edukacyjna zawieszka i mandat- tego mogą spodziewać się kierowcy parkujący na trawnikach i zieleńcach. Ruszyła akcja ratująca zieleń niszczoną przez samochody.

Redakcja /fot. wikimedia
Straż miejska i Zarząd Zieleni bierze się za edukowanie kierowców.

Według organizatorów zostawianie aut na zielonych terenach to nagminna praktyka w Warszawie. Zmotoryzowani mieszkańcy tłumaczą się, ze muszą gdzieś pozostawić swój samochód. Z tym jednak nie godzi się Zarząd Zieleni i straż miejska. Od 7 do 16 listopada 2018 r. strażnicy przeprowadzą działania, w trakcie których za wycieraczkami lub na klamkach pojazdów będą pozostawiać zawieszki informujące o popełnionym przez kierowcę wykroczeniu. Z pozostawionej informacji kierujący dowie się, że naruszył przepisy Kodeksu Wykroczeń zawarte w art. 144:

§ 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu,
ograniczenia wolności albo grzywny.

Zawieszka to tylko dodatek do mandatu. Te- będą wystawiane tak jak dotąd.

Źródło: Zarząd Zieleni m. st. Warszawy/ fot. https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62709829

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda