mobile

Strefy dla najmłodszych Parku Kultury w Powsinie

Nowy, funkcjonalny i atrakcyjny. Taki ma być plac zabaw dla dzieci w Parku Kultury w Powsinie. Trwają ostatnie prace związane z jego modernizacją. Najmłodsi będą mogli z niego korzystać już od 2 czerwca. Inwestycja ma kosztować blisko 1,5 mln złotych.

Anna Tomasik
Strefy dla najmłodszych Parku Kultury w Powsinie

Park Kultury w Powsinie, znajdujący się w administracyjnych granicach dzielnicy Wilanów, sukcesywnie jest rewitalizowany i coraz bardziej staje się przyjazny dla najmłodszych.

Powsin cieszy się dużą popularnością wśród warszawiaków. To idealne miejsce na weekendowe wycieczki rodzinne oraz codzienny wypoczynek, dlatego kompleksowo modernizujemy atrakcje parku – mówiła niedawno Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Od początku roku odwiedzający Park Kultury w Powsinie mogą cieszyć się z zadaszonych kortów tenisowych i stołów do gry w brydża oraz nowych ławek i stojaków rowerowych czy leżanek i stołów piknikowych, które pojawiły się w strefie wypoczynkowej. Co ciekawe, nowe wyposażenie zawiera w sobie nutkę sentymentalizmu do minionej epoki, gdyż swoją stylistyką nawiązuje do elementów będących w wyposażeniu parku w latach 50. XX wieku.

Obecnie trwają prace na placu zabaw, który z myślą o najmłodszych w różnym wieku, w tym i niepełnosprawnych, podzielony zostanie na kilka stref funkcjonalnych. I co ważne, z terenu wokół placu mają zniknąć bariery architektoniczne. Wszystkie urządzenia na placu zabaw zostaną wymienione. Dzieciaki do dyspozycji będą teraz miały: zestawy do wspinaczek, piaskownice, huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. Przed skutkami ewentualnego upadku podczas zabawy zabezpieczy najmłodszych nawierzchnia z EPDM, która zostanie wyłożona wokół wspomnianych urządzeń. Przy wejściach na plac pojawi się kostka granitowa, zaś przejścia wykonane będą z desek kompozytowych odpornych na warunki atmosferyczne. Pojawią się trawniki i zasadzonych zostanie wiele krzewów.

W centralnej części pojawi się scena do zabaw z animatorami i organizacji małych przedstawień teatralnych. Wokół niej zaś przestrzeń wypoczynkowa ze źródełkiem wody pitnej i stołami piknikowymi, umożliwiająca jednocześnie rodzicom obserwację bawiących się pociech. Swoistego klimatu ma dodać ogród muzyczny z ksylofonami, bębnami i dzwonami. Będzie też wydzielona przestrzeń do gier podwórkowych, a nawet ściana i fragment chodnika dla miłośników rysowania kredą. Niewątpliwą atrakcję stanowić będzie tzw. żywa architektura, czyli tunele i przejścia wykonane z pędów różnych gatunków wierzb.

Na placu zabaw zaplanowano także wydzielenie strefy dla osób dorosłych. Powstanie tu pająk złożony z lin oraz stanowiska do street workout’u. Stołeczny ratusz zapowiada też modernizacji basenu i placu gier z mini golfem.

Anna Tomasik/Foto: materiały prasowe / UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda