mobile
REKLAMA

Sukces! Poradia Psychiatrii Dziecięcej w Szpitalu Wolskim ma szansę na kontrakt

NFZ rozpisał konkurs, dzięki któremu może ruszyć Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Szpitalu Wolskim. To szansa dla setek młodych pacjentów i niemały sukces burmistrza i rady Woli, którzy interweniowali w tej sprawie wielokrotnie.

inf. prasowa
Sukces! Poradia Psychiatrii Dziecięcej w Szpitalu Wolskim ma szansę na kontrakt

Minął ponad rok, od kiedy w Szpitalu Wolskim działalność miała rozpocząć placówka dziennej opieki psychiatrycznej dla młodzieży z klas 6-8. Jednak wyremontowany za ponad 200 tys. zł pawilon nr. 6 stał pusty i nie mógł przyjmować pacjentów. – Sytuacja z koronawirusem niestety wywróciła wszystko do góry nogami i konkurs na świadczenie usług został przez NFZ anulowany – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. – Brak kontraktu sprawiał, że w pełni wyposażona poradnia nie mogła funkcjonować. Zarówno ja, jak i rada dzielnicy Wola apelowaliśmy o jak najszybsze rozpisanie konkursu w tej sprawie pomimo pandemii. W obecnej sytuacji zdrowie psychiczne powinno być dla wszystkich priorytetem – dodaje.   
 
Z takiego obrotu sprawy cieszy się doktor Cezary Żechowski, szef oddziału rehabilitacji psychiatrycznej dla młodzieży w Szpitalu Wolskim. – Wcześniej mieliśmy związane ręce, teraz w końcu jest szansa, że niebawem poradnia przyjmie pacjentów. To niezwykle pilna sprawa, bo Polska zajmuje jedno z najgorszych miejsc w Europie, jeśli chodzi o statystyki samobójstw młodzieży – mówi doktor. – Składamy aplikację tak szybko, jak tylko będzie to możliwe i liczymy na szybkie i pozytywne rozstrzygnięcia – dodaje. Radości nie ukrywa również Blanka Zienkiewicz, która zajmowała się tą sprawą z ramienia rady dzielnicy Wola. – Zdrowa głowa jest tak samo ważna, co zdrowe ciało i w sytuacji, w której wszyscy odczuwamy negatywne skutki psychospołeczne koronawirusa. Powinniśmy zwiększać pomoc dla takich pacjentów. Bardzo się cieszę, że już niebawem poradnia będzie mogła wystartować pełną parą i pomóc wielu potrzebującym – mówi radna.    
 
O wyłączenie psychiatrii spod pandemicznego klucza medycznych usług niepriorytetowych, na które wstrzymuje się konkursy z uwagi na walkę z COVID-19 zabiegał zarówno burmistrz dzielnicy Wola, Krzysztof Strzałkowski, jak i Rada Dzielnicy Wola.

 

 

 

 

 

 

Źródło: UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda