mobile

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann

Wodociągi Warszawskie zapraszają na piknik ekologiczny. W programie gry i zabawy dla dzieci oraz młodzieży, spotkanie z ekspertami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz występy artystyczne.

Redakcja / fot. Adrian Grycuk
Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann

Światowy Dzień Wody jest obchodzony 22 marca, ale w Multimedialnym Parku Fontann świętować będziemy dzień później. Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w życiu człowieka i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem, a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees).

Piknik rozpocznie się o godzinie 11 w Multimedialnym Parku Fontann. Na jego uczestników czekają liczne gry i konkursy związane z wodą oraz działalnością MPWiK, m.in. budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych oraz układanki z puzzli. Na stoisku VR będzie możliwość zagrania w jedną z dwóch gier zręcznościowych, których bohaterami będą maskotki: Pan Kropelek oraz Klozeciak.

Ponadto, na przykładzie ogrodów w słoikach, eksperci wytłumaczą, na czym polega zjawisko retencji, a także jak wygląda woda pod mikroskopem.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano również możliwość udziału w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Naukowego SOHO, etiudę taneczną "Deszczowa Piosenka", a także pokazy iluzji, baniek mydlanych i gimnastyki artystycznej.

 

źródło: Urząd Dzielnicy Praga-Północ, fot. Wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda