mobile

Święto Planszówek

Emocje związane z grami planszowymi ponownie zawładną halą AmberExpo w Gdańsku. Już niebawem, w weekend 18-19 listopada odbędzie  się tu kolejna edycja festiwalu gier planszowych Gramy! w ramach Targów Gra i Zabawa. Podczas dwóch dni wszyscy miłośnicy planszówek będą mogli zapoznać się zarówno ze sprawdzonymi hitami, jak i nowościami na rynku.

Marek Nowak
Święto Planszówek

– Zależy nam na popularyzacji tej formy rozrywki i dlatego nasza impreza przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy – mówi Maciej Jesionowski, główny koordynator festiwalu. – Najważniejszą atrakcją jest, tradycyjnie już, olbrzymia wypożyczalnia gier planszowych, która co roku wzbogacana jest o nowe tytuły. W tym roku ich liczba oscylować będzie wokół 1500.

Podczas każdej edycji festiwalu rzeczywiście można przejrzeć wiele tytułów gier dla dzieci, a także rodzinnych, imprezowych, karcianych oraz zaawansowanych strategii wojennych i złożonych gier ekonomicznych. Zagrać zdołamy oczywiście tylko w kilka z nich, co jednak najważniejsze, nie trzeba za każdym razem samodzielnie czytać i poznawać reguł, ponieważ tłumaczą je specjalnie do tego przygotowani wolontariusze w żółtych koszulkach oraz przedstawiciele producentów gier,

– Na tegorocznym festiwalu naszym gościem specjalnym będzie Gregory Oliver Ocaleni, autor znanych polskim graczom Bąbelsów i Ocalonych, który także w tym roku zadebiutował z nowymi tytułami – mówi Maciej Jesionowski. - Odwiedzi nas także Adam Kwapiński autor Herosowi, In Beetwan oraz Lord Of Hellas, które zostanie niebawem wydane dzięki sukcesowi na platformie foundrisingowej kickstarter.

Warto przypomnieć, że gośćmi poprzednich edycji byli Jean-Louis Roubira, autor gry Dixit oraz Fréderic Moyersoen, twórca popularnego u Polsce Sabotażysty oraz Termitów. Obecni autorzy poprowadzą też także specjalnie otwarte prelekcje, które będą odbywać się na specjalnej scenie w pobliżu wypożyczalni.

Dla stałych bywalców trójmiejskich imprez związanych z grami planszowymi ważnym punktem programu jest Sala ESSEN, w której wysłannicy wydawnictwa Rebel prezentują tytuły, prosto z największych na świecie targów gier. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będą też turnieje, warsztaty, rozstrzygnięcie branżowego konkursu na Grę Roku oraz wielkie losowanie nagród dla uczestników.

Bilety na imprezę kosztować będą:

Bilet jednodniowy - 30 zł/os

Bilet jednodniowy ulgowy - 20 zł/os

Bilet dwudniowy - 40 zł/os

Bilet dwudniowy ulgowy – 30 zł

Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny

Gry planszowe w Gdańsku to nie tylko festiwal Gramy. Polecamy także:

GRACIARNIA Gdańsk Wrzeszcz (ul. Dmowskiego 15) – miejsce przeznaczone właściwie tylko dla miłośników planszówek. Piwnica wypełniona grami, w której nieraz z trudem mieszczą się goście, a odgłos rzucanych kości nieraz zagłusza muzykę. Regularnie rozgrywane są tu także turnieje, między innymi w Star Realms i Summoner Wars. Na miejscu zwykle obecny jest także animator, który w przystępny sposób tłumaczy reguły gier.

PUB POLUFFKA usytuowany w studenckim osiedlu Politechniki Gdańskiej (Leczkowa 18). Gry planszowe są tu dostępne zarówno na miejscu, jak i do wypożyczenia. W każdy czwartek odbywają się także spotkania miłośników planszówek, podczas których można zagrać w gry pochodzące z biblioteki lokalu lub prywatnych zbiorów uczestników.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko