mobile
REKLAMA

Święto Wisły już w ten weekend!

9 września cała Warszawa świętować będzie nad Wisłą i na Wiśle. Przed nami obchody jubileuszowej edycji święta królowej polskich rzek!

inf. pras.
TAGI
Święto Wisły już w ten weekend!

Centralnym punktem wydarzeń będzie nowo otwarty bulwar gen. George'a Smitha Pattona. Prognoza pogody jest optymistyczna, warto więc skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych na tę okazję przez miasto stołeczne Warszawę.

- Dzielnica Wisła to tętniące życiem miejsce spotkań, wspólna przestrzeń wszystkich mieszkańców stolicy. Święto Wisły jest okazją do przybliżenia bogatych tradycji żeglugi wiślanej oraz atrakcyjnej oferty sportowo-rekreacyjnej dostępnej nad rzeką – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać tradycyjne oblicze żeglugi wiślanej oraz spróbować swoich sił w najpopularniejszych nad Wisłą sportach wodnych. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przygotowane zostały warsztaty i animacje – na Bulwarach Wiślanych oraz na plaży Poniatówce. W ramach obchodów Święta Wisły będzie można skorzystać z bezpłatnych rejsów na pychówkach, batach, galarach, motorówkach, kajakach czy katamaranie – czyli statkach, które również na co dzień zapraszają na pokład! Dla żeglarzy udostępnione zostaną jachty klasy Omega. To typ jednostki, której koncepcja powstała w 1942 roku nad Wisłą. Omegi odegrały ważną rolę w życiu prawie każdego wilka morskiego i zdobyły ogólnopolską sławę, a jednak rzadko są spotykane na rodzimym akwenie. Nie zabraknie także spotkań z pasjonatami, którzy związali swoje losy z Wisłą i znają każdy jej zakręt. Prosto ze swojej trzeciej, samotnej podróży kajakowej przez Ocean Atlantycki na Święto Wisły przyjedzie Aleksander Doba! Podczas Wioślanej Masy Krytycznej podróżnik będzie świętował swoje 71 urodziny!

Po raz pierwszy w historii Święta Wisły odbędzie się wielka parada syren! Aby wziąć udział w happeningu wystarczy przygotować przebranie i stawić się o 15:30 na bulwarze gen. George'a Smitha Pattona. Barwny, syreni pochód zakończy się konkursem na najlepszy strój syreny, trytona oraz małej syrenki. Autorzy najbardziej fantazyjnych atrybutów popłyną w wieczornej paradzie, która będzie kulminacyjnym momentem obchodów Święta Wisły. O zmroku, na Wisłę wypłyną pięknie udekorowane jednostki warszawskich armatorów wiślanych.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko