mobile
REKLAMA

Szamba mają zniknąć z Białołęki

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczyna etap budowy kanalizacji przy ul. Głębockiej. Mieszkańcy osiedla przy ul. Głębockiej będą mogli zlikwidować szamba i podłączyć się do miejskiej sieci.

TAGI Dzielnice
Szamba mają zniknąć z Białołęki

MPWiK zbuduje w kilku etapach kanał pod ulicą Głębocką od ul. Magicznej do ul. Berensona, na ul. Berensona od ul. Głębockiej do ul. Zaułek i na ul. Zaułek. Budowa ma przesuwać się kilusetmetrowymi odcinkami w kierunku ul. Berensona. Wszystkie prace mają zakończyć się w styczniu 2016 r.

MPWiK zaplanowało wybudowanie ponad dwukilometrowej sieci. Powstanie główny kanał pod ulicą Głębocką, a także odcinki kanałów do granic wszystkich nieruchomości i „sięgacze” czyli odnogi kanałów, które będą prowadzić do bocznych ulic. Ułatwi to mieszkańcom podłączenie do kanalizacji. „Sięgacze” pomogą w rozbudowie sieci na kolejnych ulicach. Nie będzie konieczne zajmowanie i rozkopanie jezdni, pod którą jest kanał główny. Ma także zostać wybudowana pompownia ścieków.

Sieć wodociągowo-kanalizacyjna obejmuje coraz większy obszar dzielnicy. W 2015 roku powstanie prawie 5 km kanałów i 4 km wodociągów.  W ostatnich latach powstało ponad 25 km wodociągów i 24 km kanalizacji. Z krajobrazu Białołęki znikną szambiarki, a ścieki mają popłynąć do oczyszczalni Czajka.

W czasie robót nastąpią utrudnienia w ruchu w okolicy prac przy kanalizacji. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl i facebook.com/infoulice. Mieszkańców czekają też zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Informacje o zmianach w rozkładach jazdy na stronie ztm.waw.pl

Rafał Badowski

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda