mobile
REKLAMA

Szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Jak co roku stołeczny ratusz zachęca osoby starsze do szczepień przeciwko grypie. W tym sezonie jesienno-zimowym według szacunków zaszczepi się ponad 66 tysięcy seniorów. 

Infomacja prasowa / fot.pixabay
Szczepienia przeciw grypie dla seniorów

- Seniorom w Warszawie proponujemy różne programy zdrowotne, społeczne i aktywizacyjne – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. – Od lat stałym powodzeniem cieszą się szczepienie przeciwko grypie. To bardzo dobrze, bo to konkretna profilaktyka zdrowia osób starszych.

Dostępność programu jest bardzo duża – mieszkańcy mogą przyjść na szczepienie do 175 przychodni od września do 5 grudnia br. Wykaz placówek znajduje się tutaj.

Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać warszawiacy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy oraz osoby rozliczające podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych. Miasto w 2018 r. na szczepienia przeznaczyło 2 342 546 zł. W latach 2007-2018 program kosztował ponad 24,4 mln zł.

Szczepienia w domach opieki i noclegowniach

Warszawa od kilkunastu lat realizuje program szczepień skierowany także do pacjentów Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego oraz podopiecznych noclegowni i schronisk - czyli osób, u których do zainfekowania może dojść łatwo, a powikłania po zachorowaniu bywają groźne.

W placówkach Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego ze szczepień przeciwko grypie skorzysta w tym roku ponad 360 osób.

Miasto przewiduje, że w 20 noclegowniach ze szczepień przeciwko grypie skorzysta blisko 650 osób bezdomnych.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda