mobile

Szersza A2 z Warszawy do Łodzi coraz bliżej.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt przebudowy autostrady A2 na odcinku Warszawa- Łódź.

Joanna Turemka / fot. pixabay.com
Szersza A2 z Warszawy do Łodzi coraz bliżej.

Projekt opiera się głównie na rozbudowie obecnie działającej trasy o dodatkowy pas ruchu po każdej ze stron. Do rozbudowy wykorzystany zostanie wewnętrzny pas podziału, który w pierwotnym planie został uwzględniony jako docelowe miejsce przebudowy na przyszłe lata.
Jak twierdzi Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, ten odcinek A2 będzie ważnym punktem w realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jak zapowiada GDDKiA, prace przygotowawcze potrwają maksymalnie do 2021 roku, a ich koszt wyniesie około 7 mln. Budowa dodatkowych pasów ruchu potrwa około trzech lat, ponieważ odcinek w czasie przebudowy nie zostanie wyłączony z ruchu. Koszt całej inwestycji wyniesie około 600 mln złotych. Poza wcześniej wspomnianymi modernizacjami Minister zapowiedział także zlikwidowanie niedziałającego Punktu Poboru Opłat Pruszków. Docelowo miał on ułatwiać pobór opłat od samochodów osobowych. Obecnie utrudnia i spowalnia przepustowość trasy na tym odcinku. Przetarg na usunięcie PPO Pruszków ma zostać ogłoszony pod koniec bieżącego roku. Firma, która wygra przetarg, ma czas na demontaż obecnego oraz wykonanie nowego projektu do końca czerwca 2019 roku.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda