mobile
REKLAMA

Szkoła to nie wszystko, czyli jakie zajęcia pozalekcyjne wybrać dla dziecka?

 Szkolne zajęcia zapewniają naszemu dziecku przyswojenie sobie podstaw wiedzy z wielu dziedzin, ale nie są wystarczające by dostatecznie rozwinąć naszą pociechę. Dlatego wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zaczynamy planować zajęcia dodatkowe dla swoich dzieci, które nie tylko rozwinął ich pasje i umiejętności, ale również zaszczepią w naszych latoroślach pasję do poznawania świata i potrzebę samorozwoju.

redakcja
TAGI
Szkoła to nie wszystko, czyli jakie zajęcia pozalekcyjne wybrać dla dziecka?

Dla najmłodszych – lepsza kondycja umysłu!

Zanim nasze dziecko odnajdzie w sobie pasję, która będzie chciało realizować, dobrze jest pomyśleć o jego ogólnym rozwoju. Warto popracować nad tym, w jaki sposób dzieciaki przyswajają wiedzę. Kiedy podstawówkowicze dowiedzą się w jaki sposób powinni się uczyć, chodzenie do szkoły stanie się ogromną przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem, a nawyki efektywnego uczenia się wejdą im w krew na zawsze.
    Jedną z metod efektywnego uczenia się, która rozwija szereg umiejętności dzieci, jest metoda „cudowne dziecko”, opracowana przez dr Annę Czerską z Instytutu Rozwoju Małego Dziecka. Centrum Edukacji Clarum ma w swojej ofercie liczne zajęcia oparte na tej metodzie. Jednymi z nich są warsztaty z cyklu „Zabawy z rozumem”. Dzięki intensywnym ćwiczeniom percepcji, rozwijają naturalną zdolność dziecka do szybkiego uczenia się, wyostrzają zmysły, poprawiają szybkość i jakość przyswajania informacji. Metoda jest bogata w elementy ruchu i zabawy, dzięki czemu trenowanie szarych komórek jest niezwykle wciągające i przyjemne. W czym konkretnie pomagają tego typu treningi? W przyswajaniu wiedzy encyklopedycznej, rozwijaniu umiejętności muzycznych, lingwistycznych i ruchowych oraz rozbudzają kreatywność i zręczność.

Sztuka dla najmłodszych i nie tylko

Czasami okazuje się, że nasza latorośl odnajduje ogromną przyjemność w tworzeniu. Bardziej niż gra w piłkę pociąga je magia kina, a w przerwie od lekcji namiętnie maluje, rysuje, lepi i wycina, a nawet pisze swój dziennik. Warto rozwinąć tkwiącego w malcu twórczego bakcyla.
Rodzic każdego kreatywnego malca, znajdzie coś dla siebie w Centrum Sztuki Sztukarnia, które w swojej ofercie ma niemal 60 różnego typu warsztatów twórczych dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsze dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach teatralnych, na których będą poznawać podstawy improwizacji, zapoznają się pracą aktora, poznają tajniki teatru ruchu, cienia i przedmiotu, a także wezmą udział w zajęciach umuzykalniających. Do wyboru są również zajęcia z malarstwa, tworzenia świec i lepienia z gliny. Twórcze maluchy, które mają w sobie zamiłowanie również do matematyki, mogą skorzystać z warsztatów z architektury. Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, zagadnienia związane z przestrzenią miejską i szeroko rozumianym projektowaniem budowlanym. Będą kształtować umiejętności manualne i wyobraźnie przestrzenną. Zaprojektują rozmaite makiety i inne budowle. Starsze dzieci będą mogły skorzystać z zajęć z szycia, tworzenia filmów animowanych, z warsztatów introligatorskich, zajęć z tworzenia multimediów a także rzeźby.


Wykorzystaj komputerowe fascynacje swojego dziecka!

    Dziecko nie może oderwać się od komputera? Porywa go świat gier wideo? Należy to wykorzystać. Programiści są najbardziej pożądanym i najlepiej opłacanym zawodem  świata, a ponadto umiejętność tworzenia aplikacji rozwija logiczne i przyszłościowe myślenie.. W związku z tym, warto wykorzystać taki stan rzeczy i od małego uczyć dziecko podstaw programowania. Taką możliwość daje Akademia Programowania, znajdująca się na Odolańskiej.
Programy i aplikacje pomagają w wielu aspektach codziennego życia, a bez nich żadna branża się nie obejdzie. Zajęcia w Akademii prowadzone są w małych grupach, na dwóch poziomach. Akademia programowania wprowadza dzieci w świat tworzenia aplikacji dzięki narzędziom Scratch oraz Alice 3D, które zapewniają niski próg wejścia w świat programowania. Na bardziej zaawansowanym etapie wykorzystywane są takie języki jak; Java, Python, C# oraz JavaScript.
Na zajęciach w Akademii można nauczyć się m. in. : tworzenia grafik i animacji, programowania gier, programowanie aplikacji mobilnych, programowanie stron i aplikacji webowych.
To tylko kila z kilkuset możliwości. Kierunków rozwoju naszego dziecka jest wiele, a oferta zająć pozalekcyjnych szeroka. Dziś nie musimy polegać jedynie na tym, co proponują domy kultury. Pozostaje tylko bacznie obserwować swoje dziecko i dostosować dodatkowe lekcje tak, by nie były dla niego udręką i zabieraniem dzieciństwa, ale realizowały jego pasje, dawały radość. Rodzice, do dzieła!

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko