Szóste zwycięstwo z rzędu

W minioną niedzielę koszykarze Hutnik Warszawa pokonali na wyjeździe AZS Politechnika Warszawska-Wawer 59:54. Tym samym „Duma Bielan” odniosła już szóste zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie zaczęło się źle dla podopiecznych Marcina Olesińskiego, którzy po pierwszej kwarcie przegrywali 10:9. Druga kwarta nie była lepsza. Gospodarze wygrali ją 16:7 i w całym meczu prowadzili 26:16. W drugiej części spotkania to jednak koszykarze z Bielan pokazali charakter. Zdołali odwrócić losy spotkania, wygrywając kolejne kwarty odpowiednio 21:12, 22:16 i ostatecznie samo spotkanie 59:54. Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole Hutnika był Piotr Wójcik, który zdobył w sumie szesnaście oczek.

Teraz przed podopiecznymi Marcina Olesińskiego spotkanie we własnej hali z MKS Pruszków. Bez wątpienia to warszawianie będą faworytem tego pojedynku. Mecz odbędzie się 19 grudnia o godzinie 19:00.

AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA-WAWER – HUTNIK WARSZAWA 54:59 (10:9, 16:7, 12:21, 16:22)

AZS Patryk Belka 13, Axel Olesiewicz, Michał Stachowicz 11, Paweł Szymanowski 6, Wojciech Jurkiewicz, Paweł Cegłowski 5, Bartłomiej Gromadka 3, Jakub Skalski 10, Maciej Pisula, Maksymilian Woźnicki, Łukasz Wiechacki 2, Marcin Wojciechowski 1 TRENER Marek Olesiewicz

HUTNIK Tomasz Gruba 8, Tomasz Czerniakowski, Rafał Pstrokoński 3, Daniel Kaniewski, Adam Błaszczyk 10, Michał Hausner 15, Patryk Andres 7, Mateusz Pasternak, Piotr Wójcik 16, Marcin Bakuła, Krzysztof Rybarczyk TRENER Marcin Olesiński