„Szybko wróciliśmy na dobre tory i dopisaliśmy do tabeli trzy punkty”

Piąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2023/2024 odnieśli siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie. W sobotę w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 podopieczni trenera Szymona Szlendaka pokonali UKS Trójkę Międzyrzec Podlaski.

Spotkanie na Woli znakomicie rozpoczęli gospodarze. Rozpędzeni warszawianie nie dali rozpędzić się rywalom i już po dziewiętnastu minutach schodzili z boiska prowadząc 1:0. Druga partia była już bardziej wyrównana. Goście z Międzyrzeca Podlaskiego lepiej radzili sobie na przyjęciu i byli skuteczniejsi w ataku co przeniosło się od razu na wynik. W trzeciej i czwartej odsłonie spotkania „Tramwajarze” wrócili do bardzo dobrej gry, którą prezentowali w pierwszym secie pewnie pokonując rywali. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Grzegorz Pacholczak, który w całym meczu zdobył dwadzieścia punktów.

Bardzo cieszymy się ze zdobycia trzech punktów. Można powiedzieć że ten mecz układał się dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy. Chcieliśmy naskoczyć na rywala naszą agresywną grą w zagrywce i kontrataku. To zadanie zrealizowaliśmy z nawiązką, wygrywając seta 25:9. Ale wiedzieliśmy, że nasz rywal już zaczynał w ten sposób poprzednie mecze i nigdy się nie poddawał. Tak było i tym razem, efektem czego był minimalnie przegrany set drugi. Na szczęście szybko wróciliśmy na dobre tory i dopisaliśmy do tabeli trzy punkty. Do tabeli, która jest niezwykle wyrównana. Między pierwszym w tabeli Metrem a nami jest tylko pięć punktów różnicy. W innych grupach pierwszą i piątą lokatę dzieli aż jedenaście-dwanaście punktów, co pokazuje jak silna jest właśnie ta nasza druga grupa. Teraz przed nami miesiąc grania na wyjeździe. Na „Rogala” wracamy dopiero 16 grudnia. Szczególnie ważny będzie sobotni mecz w Kozienicach, które wyprzedzają nas o jeden punkt. Bardzo chcemy wreszcie wygrać mecz z wyżej sklasyfikowanym przeciwnikiem – mówi Szymon Szlendak, trener wolskiego klubu.

MOS Wola Tramwaje Warszawskie – UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 3:1 (25:9, 22:25, 25:16, 25:20)

MOS Wola: Dawid Bulira, Mikołaj Kobyliński, Grzegorz Pacholczak, Piotr Skałbania, Jakub Koc, Maksymilian Werpachowski, Adam Antoński, Paweł Kuliński, Szymon Świniarski, Kacper Roszkowski, Adam Rajchelt, Bruno Bukowski. Nie zagrali: Wojciech Wachowicz, Szymon Ślązak.

UKS Trójka: Patryk Sobieszczak, Karol Kubisz, Kacper Kupczak, Bartosz Mazur, Piotr Truszkowski, Radosław Orzechowski, Michał Gołębiowski, Bartosz Mazur, Olaf Warchałowski, Michał Lechowski, Maciej Bielecki, Sebastian Soszyński, Bartosz Wykręt.

Po ośmiu kolejkach „Tramwajarze” z szesnastoma punktami zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli tracąc jedno oczko do Enei KKS Kozienice oraz pięć do lidera – KS Metro Family Warszawa. Na kolejne spotkanie ligowe MOS Wola uda się w najbliższą sobotę do Kozienic.