mobile
REKLAMA

Targi Mamaville Xmas dobiegły końca

Wystawcy i projektanci  w pierwszy weekend grudnia zgromadzili się wraz z przyszłymi lub obecnymi mamami w Arenie Ursynów. Można było zakupić wiele potrzebnych, ale czasami trudno dostępnych produktów i posłuchać ciekawych wykładów.

Katarzyna Bastrzyk/ fot. Mamaville
Targi Mamaville Xmas dobiegły końca

Sobota i niedziela to była nie lada gratka dla osób zainteresowanych lub będacych rodzicem. Po raz szesnasty w Warszawie można było spotkać oryginalnych projektantów i firmy związane z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.

Targi gościły wszystkich, zarówno same mamy jak i całe rodziny. Zapewniali każdemu interesujące spędzenie dnia.

Łączenie zakupów ze spotkaniem z ciekawymi ludzmi, czy innymi osobami zainteresowanymi rodzicielstwem to wyjątkowy sposób na poznanie nowych osób i wymianę zdań i doświadczeń.

Wszystkie towary, które można było zakupić pochodziły z Polski , z natualnych surowców i autorskich projektów. Chętnych nie brakowało. Arena Ursynów sprowadziła do siebie tłumy. Zakupy można było zrobić w bardzo szerokim zakresie: zarówno były tam ubrania, obuwie, jak i zabawki dla dzieci, akcesoria, dodatki. Dla osób nie mających pomysłu jak udekorować pokój dziecka były stoiska z wystojem wnętrz, gdzie profesjonaliści pomagali doradzić co zrobić z pokojem malucha.
Między innymi pojawiły się takie marki jak 2BE3, Beppe, Beztroska, Galileo, Happy go lucky, Cool Mama, Ekoala i wiele wiele innych.

Nie brakowało także warsztatów i atrakcji dla rodziców i dzieci. Można było bawić się w strefie z dmuchańcami, wziąć udział w zajęciach gordonowskich, Musical Babies czy zrobić zdjęcia w niezwykłych sceneriach specjalnie przygotowanych przez fotografa.

W sobote odbył się wykład "Emocje a stawienie granic dzieciom", gdzie rodzice dowiedzieli się czemu zakazy są takie trudne, ale potrzebne i jak opanować emocje. Później można było dowiedzieć się jak prawidłowo zadbać o pielęgnacje niemowlaka, na co zwracać uwagę, jak prawidłowo kąpać, nosić i jakie gadżety wybierać. Nie zabrakło też porad prawnych dotyczących pracy na urlopie i uprawnień dla mam.

Niedziela rozpoczęła się zajęciami muzyczno- ruchowymi dla najmłodszych po angielsku, warsztatów dotyczących prawidłowego karmienia piersią, podstaw noszenia w chuście, i co dla wielu było najważniejsze- wykładu "Dlaczego niemowlę budzi się i nie śpi w nocy".

Oczywiście też nie brakowało stoisk z jedzeniem, przygotowanych przez firmę Karmiuszka i Bujamy , gdzie można było odpocząć i zjeść coś pysznego. Całe wydarzenie było bezpłatne i na pewno bardzo ważne i pomocne dla rodziców.

 

Katarzyna Bastrzyk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda