mobile
REKLAMA

Teatr Lalek Guliwer przed premierą sztuki „Obcy w lesie” !

W Teatrze Lalek Guliwer przy ulicy Różanej 16 w Warszawie trwają przygotowania do prapremierowego wystawienia sztuki Obcy w lesie Danuty Parlak, która odbyła się 18. lutego br.

Teatr Guliwer
TAGI
Teatr Lalek Guliwer przed premierą sztuki „Obcy w lesie” !

Ta historia jest prawdziwa. Wydarzyła się kiedyś i może wydarzyć się w przyszłości. Pewnego dnia do lasu przyszedł Obcy ... Od czasu do czasu w naszym życiu pojawia się ktoś nowy, nieznany. Ktoś, kto inaczej wygląda, inaczej mówi, czasem z dziwnym, obcym akcentem. Spotkanie z tym, co inne i nieznane budzi niepewność. Kim jest ten obcy? Czego chce? Jaki jest? Dobry czy zły? Nie wiemy, co o nim myśleć. Jak się zachować? Różne domysły i pomysły kłębią się nam w głowie. O tym jest ta historia. – opowiada autorka.

Obcy w lesie to niezwykle mądra i pouczająca historia dla dzieci, ale nie tylko …

Ireneusz Maciejewski, reżyser spektaklu, wyjaśnia, że twórcy Obcego w lesie kierują swoje przedstawienie do dzieci najmłodszych, ale jego wymowa zainteresuje też dorosłego. Sztuka opowiada historię o mieszkańcach lasu zaniepokojonych pojawieniem się w okolicy kogoś nowego, obcego. Opowieść jest piękną lekcją tolerancji, która pokazuje, że nie zawsze ktoś nowy jest kimś, kogo powinniśmy się obawiać. Inscenizacja spektaklu zbudowana jest na zasadzie kontrastów. Sceny lasu rozjaśniają kolorowe muppetowe lalki, osobliwy klimat muzyczny rozładowują dowcipne dialogi, a abstrakcyjny ruch sceniczny przeplata się z zabawnymi sytuacjami. Zwierzęta natomiast są doskonałymi ambasadorami postaw ludzkich, a za ich pośrednictwem można w sposób alegoryczny pokazać naturę człowieka – mówi reżyser.

Książka Obcy w lesie została wyróżniona w kategorii literackiej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2015.

Przedstawienie dla dzieci od lat 4 będzie kolejnym spektaklem dla najmłodszej widowni w Teatrze Guliwer.

Teatr Lalek Guliwer, ul. Różana 16

www.teatrguliwer.waw.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko