mobile

Tłumy na stołecznych nekropoliach

Dzień Wszystkich Świętych to szczególny okres, w którym większość z nas odwiedza cmentarze, zapala znicze, wspomina rodzinę, znajomych i przyjaciół, osoby nam bliskie, których już z nami nie ma.

Marcin Kalicki
Tłumy na stołecznych nekropoliach

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił sześć specjalnych linii autobusowych i tramwajowych, które przez cały długi weekend pozwalały na łatwiejszy dojazd do cmentarzy: Bródnowskiego, Wolskiego, Wojskowego-Powązek, Północnego, Żydowskiego, Prawosławnego czy też Powązkowskiego. 

Tłumy mieszkańców, nie tylko Warszawy, odwiedzały stołeczne nekropolie. Na Cmentarzu Wojskowym - Powązkach mnóstwo zapalonych zniczy paliło się przy grobach: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Grzegorza Miecugowa, Stanisława Grzesiuka, Marii Czubaszek, Ryszarda Kapuścińskiego, Stanisława Mikulskiego, Tomasza Stańko i wielu, wielu innych przedstawicieli świata nauki i kultury.   

Jak co roku na Cmentarzu Powązkowskim odbyła się kwesta na ratowanie zabytków Starych Powązek. Po raz czterdziesty czwarty zbierano datki na renowacje nagrobków i kaplic. Mieszkańcy Warszawy chętnie zapalali znicze przy grobach znanych Polaków m.in.: Gustawa Holoubka, Zbigniewa Herberta, Jerzego Waldorffa, Bogusława Kaczyńskiego, Wojciecha Młynarskiego, Leopolda Staffa.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda