mobile

Tomasz Nawotka na dłużej w Legii

Dwudziestojednoletni obrońca i skrzydłowy Tomasz Nawotka podpisał czteroletni kontrakt z mistrzem Polski - Legią Warszawa. Młody zawodnik w ubiegłym sezonie bronił barw Zagłębia Sosnowiec.

Marcin Kalicki
Tomasz Nawotka na dłużej w Legii

Urodzony 14 lutego 1997 roku w Olsztynie Tomasz Nawotka na początku swojej kariery występował w Sokole Ostróda i Concordii Elbląg, skąd trafił w wieku siedemnastu lat do stołecznego klubu. Przez dwa sezony reprezentował barwy rezerw "Wojskowych". Był także podstawowym piłkarzem Legii w zawodach fazy grupowej UEFA Youth League w sezonie 2016/2017. W ubiegłorocznych rozgrywkach został wypożyczony do pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy. W drużynie ze Śląska rozegrał trzydzieści spotkań.

- Cieszymy się z podpisania kontraktu przez kolejnego młodego zawodnika. Rozwój Tomasza obserwowaliśmy przez kilka lat tutaj, przy Łazienkowskiej i na wypożyczeniu do I ligi, podczas którego poprawił wiele parametrów swojej gry. Mimo że w pierwszym okresie przygotowań doznał kontuzji i jego powrót na boisko spodziewany w drugiej połowie lipca, ma nasze pełne wsparcie. Przekonała nas jego piłkarska jakość. Na takich zawodnikach będziemy budować przyszłość Legii - powiedział Ivan Kepcija, dyrektor techniczny klubu.

Fot. Jacek Prondzynski/legia.com

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda