mobile

Traf w dziesiątkę ze swoją karierą!

W środę, 10 października, w godz. 10.00 - 17.00, w Pałacu Kultury i Nauki (IV piętro) odbędą się Targi pracy i przedsiębiorczości. Ponad 100 pracodawców i 5 tysięcy ofert pracy. To dobra okazja, aby poznać aktualne trendy w rekrutacji i skorzystać z wielu praktycznych porad ekspertów.

Informacja prasowa
Traf w dziesiątkę ze swoją karierą!

Swoje oferty przedstawią pracodawcy reprezentujący branże: nowoczesnych technologii, transportu, FMCG, handlu, hotelarstwa, gastronomii, produkcji, techniki i automatyki, administracji publicznej, służb mundurowych, a także szerokiego sektora usług. Na targach poszukiwani będą między innymi: elektrycy, mechanicy, logistycy, magazynierzy, kierowcy, inżynierowie, prawnicy, księgowi, specjaliści ds. marketingu, finansów, kierownicy, specjaliści IT, administratorzy sieci i systemów, deweloperzy, administratorzy baz danych, specjaliści cyber security, project managerowie, w tym specjaliści na potrzeby międzynarodowych projektów dla NATO i Unii Europejskiej.

Tegoroczna edycja targów to także cieszący się zawsze dużym zainteresowaniem, Salon doradztwa zawodowego, gdzie na specjalnie zorganizowanych stoiskach będzie można porozmawiać z doradcami zawodowymi. Eksperci pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, podpowiedzą co robić, by z sukcesem znaleźć swoją ścieżkę kariery oraz jak zbudować profesjonalny wizerunek kandydata, zwłaszcza profil w mediach społecznościowych.

Osoby planujące rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej będą mogły spotkać się z praktykami biznesu. W programie wydarzenia przewidziano wykłady ekspertów, które pozwolą uruchomić kreatywność, znaleźć pomysł na firmę i wdrożyć go w życie. Praktyczne wskazówki pozwolą dowiedzieć się na czym polega marketing relacji i jak sprzedawać dzięki budowaniu sieci, a także gdzie szukać funduszy europejskich na założenie i rozwój własnej firmy.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Listę wystawców oraz program wystąpień ekspertów można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.up.warszawa.pl/targi.

Współorganizatorem wydarzenia jest m.st. Warszawa.

Stołeczny rynek pracy
Warszawa od lat oceniana jest jako miasto przyjazne rozwojowi biznesu. Potwierdzają to liczne rankingi i zestawienia, w tym m.in. przygotowany przez Financial Times (serwis fDi Markets), który plasuje Warszawę na 3 miejscu wśród najbardziej przyjaznych biznesowi miast przyszłości w Europie, zaraz po Londynie i Dublinie. Z kolei w rankingu fDi, prezentującym najlepsze polskie miasta przyszłości 2017/2018, miasto stołeczne Warszawa zostało wyróżnione za potencjał gospodarczy, potencjał ludzki, jakość życia i dostępność komunikacyjną. Warszawa może się poszczycić najwyższym PKB w kraju, a inwestorzy podejmując decyzję o rozpoczęciu działalności w stolicy, kierują się między innymi dostępem do wykwalifikowanej i doświadczonej kadry.
Wśród osób bezrobotnych w Warszawie jest bardzo niewiele osób młodych. Charakterystyczny dla stołecznego rynku pracy jest wysoki udział osób długotrwale bezrobotnych (48 proc. ogółu bezrobotnych) i osób które należą do tzw. grupy 50+ (36 proc.).

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w stolicy pracuje ponad 1 mln osób. W Warszawie odnotowujemy relatywnie niską, na tle kraju, stopę bierności zawodowej, stopę bezrobocia na poziomie 1,7 proc. (stan na 31 sierpnia 2018 r.). Z kolei serwis informacyjny Urzędu Statystycznego w Warszawie podaje, że 31 sierpnia 2018 r. w rejestrze REGON zarejestrowanych było 425 tys. firm.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda