mobile
REKLAMA

Tramwaj przez Modlińską?

W środę, 15. marca odbędzie się spotkanie dotyczące budowy ulicy tzw. Małej Modlińskiej oraz planów realizacji linii tramwajowej wzdłuż ul. Modlińskiej – inwestycji kluczowych dla Żerania – jak mówią organizatorzy.

Redakcja
Tramwaj przez Modlińską?

Białołęka jest dzielnicą, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Most Północny pozwolił na niewątpliwie lepszą komunikację dzielnicy, w dużej mierze dzięki tramwajom, które znacznie przyspieszają dotarcie zarówno do Metra Młociny, co naczynie ułatwia podróżowanie mieszkańcom Białołęki, jak i bezpośrednio do centralnych dzielnic miasta.

Niedawno uruchomiona została linia nr 2, którą będzie można dojechać na Nowotwory, po nowo wybudowanych torach, a pod koniec 2019 roku tory zostaną wzdłużone o kolejne 800 metrów, aż do ul Grzymalitów i ul. Winorośli. Jednak plany komunikacyjne stworzone dla dzielnicy Bielany są zdecydowanie niewystarczające. 

Od dłuższego czasu trwają dyskusje dotyczące tramwaju, który miałby przebiegać wzdłuż ulicy Modlińskiej. Jak informuje „Razem dla Białołęki”, wielokrotnie w tej sprawie interweniował m. in. radny Wojciech Tumasz. Na jednej z grudniowych sesji rad dzielnicy, przyjęto "Stanowisko w sprawie jak najszybszego przygotowania i realizacji inwestycji tramwaju wzdłuż ul. Modlińskiej na odc. od pętli Żerań FSO do Trasy Mostu Północnego".

15. marca bieżącego roku odbędzie się spotkanie dotyczące tej potencjalnej inwestycji, która, jak twierdzą organizatorzy, jest kluczowym przedsięwzięciem komunikacyjnym dla Żerania oraz stanowi ważne uzupełnienie sieci komunikacyjnej po tej stronie Wisły. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego, (wejście na tyłach budynku Urzędu Dzielnicy Białołęka) przy ul. Modlińskiej 197. W spotkaniu wezmą udział członkowie zarządu i radni Dzielnicy. Swój udział potwierdzili też przedstawiciele Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i Tramwajów Warszawskich. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko