mobile
REKLAMA

Trójmiasto w obronie Puszczy Białowieskiej

We wtorek, 13 czerwca o godzinie 18:00 na Długim Targu w Gdański odbył się wiec protestacyjny przeciwko działaniom ministra Jana Szyszki i Lasów Państwowych oraz akcja solidarnościowa w obronie Puszczy Białowieskiej.

Informacja prasowa
Trójmiasto w obronie Puszczy Białowieskiej

Pokażmy im naszą solidarność! – tak skandowali organizatorzy zgromadzenia z trójmiejskiego ruchu LoveLasy, stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Partii Zielonych oraz Obywatelskiej Ligi Ekologicznej.

Działacze, organizacje społeczne, środowisko naukowe, miłośnicy przyrody, i mieszkańcy Trójmiasta – ponad 300 osób symbolicznie sprzeciwiło się niszczeniu Puszczy Białowieskiej. Wyrazili również swoją solidarność z organizacjami pozarządowymi, które prowadzą akcję bezpośrednią w miejscach wycinki drzew.

Lidka Makowska z lokalnego Stowarzyszenia Lepszy Gdańsk zwróciła uwagę na pomijanie w mediach informacji o historiach ludzi, którzy od dawna utrzymują się z puszczy - pozostają z nią w symbiozie i żądają zaprzestania masowych wycinek drzew czy zniesienia zakazu wstępu do rezerwatu. - Dla mieszkańców Hajnówki zakaz wejścia do puszczy jest tak absurdalny, jakby mieszkańcom Gdańska zabronić wstępu na plażę - mówiła Lidka Makowska.

Zachęcam wszystkich do angażowania się w działania na rzecz ochrony naszego najcenniejszego lasu w Polsce. Już w ten weekend można wybrać się do puszczy, wziąć udział w spacerze z ornitologiem Michałem Książkiem. Posłuchać opowieści Adama Wajraka oraz koncertu Stanisława Soyki. Nasz głos i nasza obecność w Puszczy liczy się najbardziej – apelowała Marta Sobieska, działaczka ruchu LoveLasy.

Organizatorzy rozdawali zielone wstążeczki solidarnościowe, nawiązywali kontakty z osobami chcącymi aktywnie zaangażować się w działania ochrony puszczy. Na miejscu zagrzewała ich grupa muzyczna Samba Rhythms of Resistance Trójmiasto oraz Chór Tak z Trójmiasta. Celem akcji było pokazanie, że problem wycinki drzew nie dotyczy tylko mieszkańców Białowieży, ale dotyka wszystkich obywateli Polski, którzy chcą zachowania lasów naturalnych w nienaruszonym przez człowieka stanie. W Gdańsku przemawiali także dr Mateusz Ciechanowski z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców i prof. J. M. Węsławski z IOPAN.

Galeria zdjęć:

https://www.flickr.com/photos/lovelasy/albums/72157682110514423

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko