mobile

Trwa nabór do European Union Youth Orchestra

Do 19 listopada 2018 roku Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej przyjmuje zgłoszenia muzyków do European Union Youth Orchestra 2019. Przesłuchania kandydatów odbywać się będą w siedzibach Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie w dniach 8 i 9 grudnia 2018 roku (sobota i niedziela).

Informacja prasowa
Trwa nabór do European Union Youth Orchestra

European Union Youth Orchestra (EUYO) została powołana do życia przez Lionela i Joy Bryer w 1976 roku. Ucieleśnia ideały europejskiej wspólnoty poprzez wspólną pracę młodych (w wieku od 16 do 26 lat), utalentowanych instrumentalistów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Co roku EUYO odbywa światowe tournée pod batutą najwybitniejszych dyrygentów. Z zespołem pracowali m.in. Loeonard Bernstein, Herbert von Karajan i Claudio Abbado. Orkiestra towarzyszyła wielu artystom światowej sławy. Grali z nią m.in. Martha Argerich, Barbara Hendricks, Nigel Kennedy, Anne-Sophie Mutter, lord Yehudi Menuhin, Jessey Norman, Murray Perahia, Maurizio Pollini.

Uczestnictwo w projektach EUYO jest dla młodych muzyków szansą na kontakt z wybitnymi artystami i znakomitą praktyką gry w orkiestrze prezentującej bardzo wysoki poziom wykonawczy, dorównujący najlepszym zespołom o wieloletniej tradycji. Wybór do składu orkiestry przeprowadzany jest przez kierownictwo EUYO w poszczególnych państwach Europy. W Polsce przesłuchania kandydatów organizuje Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej.

Szczegółowe informacje (wymagania repertuarowe itp.) można uzyskać na stronie internetowej www.euyo.eu oraz w MKiDN: tel. 22 55 15 786, 695 310 107; e-mail: eliza.kujan@mkidn.gov.pl

Źródło: mkidn.gov.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda