mobile

Tunel oraz przejście dla pieszych w Międzylesiu

Od początku października łatwiejsze stało się przemieszczanie w okolicach stacji PKP Międzylesie. Otwarto tam tunel dla samochodów pod ul. Patriotów. Z kolei miesiąc później do użytku oddano przejście podziemne dla pieszych.

TAGI
Tunel oraz przejście dla pieszych w Międzylesiu

Dzięki inwestycjom pojawiło się wiele udogodnień. Do przejść dla pieszych prowadzą schody oraz duże, wygodne windy. Uruchomiono również pochylnię dla rowerzystów, która zlokalizowana jest po zachodniej stronie przejścia. Jego otwarcie powinno poprawić bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się w tamtych okolicach.

Z kolei nowo wybudowanym tunelem, pierwsze auta przejechały 8 października, parę minut po godzinie 19.00. To największa inwestycja w dzielnicy w ostatnich latach. Na uroczystym otwarciu pojawiły się najważniejsze osoby w mieście, w tym  prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, zastępca prezydent Warszawy Michał Olszewski oraz burmistrz dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski  oraz jego zastępcy. Nie zabrakło również radnych z Dzielnicy a i oczywiście mieszkańców.

Tunel to nie wszystko, przebudowane zostały także okoliczne ulice. Żegańska ma teraz dwie jezdnie. Na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej oraz Żegańskiej i Dworcowej powstały również dwa nowe ronda. Z kolei to przy ul. Pożaryskiego zostało przebudowane.

Realizacja inwestycji wiązała się z wycięciem drzew. Ich braki zostały jednak uzupełnione. Po zakończeniu przedsięwzięcia posadzono ponad 120 nowych w tym klony, lipy oraz świerki. Pojawiło się także prawie 15 tys. krzewów wśród których znalazły się dereń, forsycja, bez, jałowiec czy zwykłe róże.

Wszystkie prace przy przebudowie ulic a także przy budowie tunelu rozpoczęły się w połowie zeszłego roku. Całkowity koszt inwestycji, w którym uwzględniono także odszkodowania za wywłaszczone grunty to 148 mln zł. Przedsięwzięcie w całości uzyskało wsparcie budżetu m. st. Warszawy. Firmą odpowiedzialną za realizację inwestycji był Strabag.

Rafał Osiński

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda