Turniej o Puchar Dyrektor Centrum Sportu Raszyn

W ramach przygotowań do wznowienia po przerwie świąteczno-noworocznej rozgrywek Mazowieckiej I i II Ligi Seniorek i Seniorów rozegrany został siatkarski Turniej o Puchar Dyrektor Centrum Sportu Raszyn.

W zawodach odbywających się w Centrum Sportu Raszyn wzięło udział osiem zespołów – po cztery w kategorii seniorek i seniorów. W rywalizacji kobiet poza gospodyniami – drużyną UKS Orlęta Raszyn o triumf walczyły trzy ekipy ze stolicy: AZS Warszawa, UKS Esperanto i Komandos Warszawa. Każda z drużyn rozegrała po trzy trzysetowe spotkania. Komplet wygranych zanotowały gospodynie i to one sięgnęły po Puchar Dyrektor Centrum Sportu Raszyn. Na drugim stopniu podium stanęły stołeczne Akademiczki, zaś na trzecim siatkarki Komandos Warszawa.

Wyniki spotkań seniorek:

UKS Orlęta Raszyn – UKS Esperanto Warszawa 3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

AZS Warszawa – Komandos Warszawa 3:0 (25:19, 25:22, 25:20)

Komandos Warszawa – UKS Esperanto Warszawa 2:1 (19:25, 25:10, 25:21)

UKS Orlęta Raszyn – AZS Warszawa 2:1 (25:16, 25:21, 16:25)

AZS Warszawa – UKS Esperanto Warszawa 1:2 (18:25, 21:25, 25:15)

UKS Orlęta Raszyn – Komandos Warszawa 2:1 (25:19, 25:27, 25:19)

Klasyfikacja końcowa turnieju seniorek:

1. UKS Orlęta Raszyn

2. AZS Warszawa

3. Komandos Warszawa

4. UKS Esperanto Warszawa

W rywalizacji mężczyzn dużą dawkę emocji dostarczyli seniorzy wszystkich uczestniczących drużyn  turnieju. Podobnie jak w przypadku kobiet również siatkarze gospodarzy odnieśli trzy zwycięstwa. Dobre drugie miejsce wywalczyli zawodnicy GLKS Nadarzyn, a trzecie UKS Olimpijczyka 2008 Mszczonów.

Turniej rozegrany został na wysokim poziomie. Jestem zadowolony z postawy swoich zawodników. Cieszę się, że miałem wszystkich zawodników do dyspozycji, że wszyscy są zdrowi. Mogliśmy wrócić do gry po przerwie świątecznej i wypróbować różne ustawienia przed najbliższym pojedynkiem ligowym z liderem rozgrywek Mazowieckiej II Ligi – Olympem Błonie – mówi Piotr Przychodzki, trener nadarzyńskiego zespołu.

Wyniki spotkań seniorów:

UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów – SPS Konstancin-Jeziorna 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)

UKS Orlęta Raszyn – GLKS Nadarzyn 3:0 (25:14, 25:14, 25:22)

UKS Orlęta Raszyn – UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

SPS Konstancin-Jeziorna – GLKS Nadarzyn 0:3 (21:25, 19:25, 22:25)

UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów – GLKS Nadarzyn 1:2 (25:14, 18:25, 21:25)

UKS Orlęta Raszyn – SPS Konstancin-Jeziorna 2:1 (25:23, 25:19, 20:25)

Klasyfikacja końcowa turnieju seniorów:

2. GLKS Nadarzyn

3. UKS Olimpijczyk 2008 Mszczonów

4. SPS Konstancin Jeziorna

Głównym celem turnieju dla naszych drużyn seniorskich było poczucie atmosfery rywalizacji i rozegranie meczów kontrolnych po prawie miesięcznej przerwie związanej z okresem świątecznym. Cel został zrealizowany, a praca wykonana przez nasze zawodniczki i zawodników w czasie wolnym od ligowych rozgrywek przyniosła zamierzony skutek. Możemy z nadzieją patrzeć w kierunku drugiej części sezonu – powiedział Kacper Jesiołowski, trener seniorek UKS Orlęta Raszyn. – Sam turniej stał na dobry siatkarskim poziomie. W hali Centrum Sportu Raszyn gościliśmy dobrze nam znane zespoły. Oprócz ekip, z którymi rywalizujemy na ligowych parkietach I Ligi Mazowieckiej, mieliśmy okazje zobaczyć również te, które aspirują do awansu, a także drużynę ze szczebla rozgrywek centralnych. To drugie takie wydarzenie, które udało nam się zorganizować w tym sezonie. Rok zaczynamy dobrze i ciekawie, a to dopiero początek planów naszego klubu na 2024 – dodał szkoleniowiec z Raszyna.