mobile

Udany rewanż siatkarzy MOS Wola

Siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie udali się w sobotę do Międzyrzeca Podlaskiego by rozegrać tam kolejny mecz w ramach rozgrywek II ligi. Po ubiegłorocznej porażce na własnym parkiecie stołeczna drużyna zrewanżowała się UKS Międzyrzeckiej Trójce.

Marcin Kalicki
Udany rewanż siatkarzy MOS Wola

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dobrej grze wygrali pierwszą partię 25: . Warszawian to jednak nie zraziło. Od drugiego seta zaczęli skuteczniej grać w ataku, poprawili również przyjęcie. Efekt przyszedł bardzo szybko. Uzyskaną w połowie seta trzypunktową przewagę utrzymali do końca i wyrównali stan rywalizacji.

Trzecia odsłona spotkania była bardzo wyrównana, a set skończył się grą na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali goście z Warszawy i to oni cieszyli się z prowadzenia. Czwarta partia przyniosła zwycięstwo siatkarzom Międzyrzeckiej Trójki i o ostatecznym triumfie zadecydował tie-break. W ostatniej części meczu od początku dwupunktową przewagę mieli zawodnicy MOS-u. Gdy wydawało się, że zawody są już rozstrzygnięte niespodziewanie gospodarze doprowadzili do wyrównania 12:12. Od tego momentu na boisku dzielili i rządzili zawodnicy z Woli. Podopieczni trenera Krzysztof Wójcika oddali rywalom zaledwie jeden punkt, sami zdobywając trzy, co dało im wygraną w całym secie oraz meczu.

UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 2:3 (25:21, 20:25, 29:31, 25:21, 13:15)

Warszawianie zagrali w składzie: Brian Malangiewicz, Grzegorz Pacholczak, Kacper Buczek, Jakub Buczek, Kajetan Iszczuk, Damian Gościański, Dawid Bulira, Kacper Kulesza, Kamil Kubeł, Kamil Leliwa, Adam Antoński, Karol Kubisz, Piotr Szlęzak, Krzysztof Pawlak.

– Udało nam się zrewanżować za porażkę we własnej hali i wgrać na trudnym terenie w Międzyrzecu. Chcieliśmy szybko się przełamać po poprzednim meczu, który zupełnie nam nie wyszedł i to się udało, poza pierwszym setem zagraliśmy dobrze w każdym elemencie. Była przez chwile szansa na 3 punkty, prowadziliśmy w 4 secie ale gospodarze zagrali lepiej kilka akcji i urwali ten punkt. Na szczęście wytrzymaliśmy tie-breaka do końcówki i Kacper Buczek mógł to zakończyć dobrym atakiem – powiedział Krzysztof Wójcik, trener wolskiego klubu.

W kolejnym spotkaniu II ligi mężczyzn siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie zmierzą się za tydzień w hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2 w derbach stolicy z Legią.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda