mobile
REKLAMA

Udostępniono kolejny fragment bulwarów wiślanych, tym razem 400-metrowy

O tym, że bulwary wiślane w Warszawie są bardzo potrzebne, wiedziano już w XIX wieku, a pisał o tym m. in. Bolesław Prus. Idea w końcu zostaje stopniowo realizowana. Warszawskie bulwary są coraz większe i coraz piękniejsze. Obecnie liczą dwa kilometry, podzielone na odcinki. Każdy z nich pełni inną funkcję, na każdym są odmienne atrakcje.

Redakcja
TAGI
Udostępniono kolejny fragment bulwarów wiślanych, tym razem 400-metrowy

Pierwszy, pełen zieleni odcinek, rozpoczyna się na Podzamczu, a kończy przy moście Śląsko-Dąbrowskim.  Ma kilometr i został otwarty dwa lata temu w sierpniu. Bulwar Karskiego – bo tak się nazywa – został stworzony głównie z myślą o rodzicach z dziećmi  w wózkach i osobach niepełnosprawnych.
Drugi odcinek otwarto w połowie czerwca tego roku i ma długość 800 metrów. Jest położony niedaleko Centrum Nauki Kopernik i niewielkiego amfiteatru. Na promenadzie są figury ryb, fontanna, mini rzeka, trampoliny, plaża z wiklinowymi koszami do opalania, leżaki oraz pawilony gastronomiczne i wystawiennicze.
Kolejny, trzeci odcinek powstałej promenady ma 400 metrów i jest dedykowany Wiśle.  Na bulwarze znajduje się elektroniczny wodomierz, pokazujący aktualny stan rzeki oraz informacje o historycznych najniższych i najwyższych poziomach wody w Wiśle.
Na bulwarze znajduje się osiem pawilonów usługowych wyposażonych w pełny węzeł sanitarny i zaplecze kuchenne. Pawilony posadowione są na pływakach, unoszących je w czasie przejścia fali wezbraniowej. Na bulwarach pojawiło się dużo zieleni. Tylko na otwieranym odcinku posadzono m.in. około 30 grabów, 7 lip, 5700 wierzb purpurowych „Nana”, 1900 berberysów, 1080 płożących berberysów „Green carpet” czy 2000 wierzb wiciowych. Bulwary zachwycają, ale trudno nam jej jeszcze oceniać, będzie to można zrobić w momencie, kiedy wszystkie planowane inwestycje zostaną zrealizwoane.

Projektantami bulwarów wiślanych są dwie pracownie: RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa oraz Artchitecture. Prace związane z budową bulwarów wykonała firma Skanska. Koszt budowy bulwarów oddanych w tym roku to blisko 60 mln zł.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko