mobile

Ukraina obroniła tytuł mistrza świata!

W niedzielę 14 lipca na warszawskim stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3 zakończyły się VII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Najlepsi spośród 27 drużyn z całego świata okazali się ponownie zeszłoroczni zwycięzcy – drużyna Ukrainy, srebro wywalczyła Holandia, a Belgowie sięgnęli po brąz, pokonując Rosję.

Informacja prasowa/fot. materiały prasowe
Ukraina obroniła tytuł mistrza świata!

W tym roku blisko 270 zawodników i zawodniczek z domów dziecka całego świata rozegrało 86 meczy i strzeliło 363 bramki (336 w fazie grupowej, 27 w fazie pucharowej). Na murawę wybiegli zawodnicy ze Słowenii, Litwy, Chorwacji, Białorusi, Rosji, Niemiec, Jordanii, Holandii, Japonii, Macedonii, Serbii, Słowacji, Wietnamu, Ukrainy, Uzbekistanu, Bośni i Hercegowiny, Tajlandii, Łotwy, Belgii, Portugalii, Nepalu, Czech, Irlandii, Palestyny, Hiszpanii, Czarnogóry i Polski.

W biało-czerwonych barwach wystąpiła reprezentacja wybrana spośród najlepszych zawodników X Mistrzostw Polski, które odbyły się w  kwietniu tego  roku w Warszawie.
 
W finale Ukraina pokonała Holandię (1:0). Belgia, po walce z Rosją (3:1) wywalczyła trzecie miejsce.
 
Nagrody indywidualne i zespołowe:

 • Najlepszy zawodnik: Taoufik el Ouahdi (Belgia)
 • Najlepsza zawodniczka:  Radmila Sali (Serbia)
 • Król strzelców: Maksym Tsar (Ukraina)
 • Najlepszy bramkarz: Isamel Moro (Holandia)
 • Najmłodszy zawodnik: Alvaro Olmedo Ruiz (Hiszpania)
 • Najmłodsza zawodniczka: Jennifer Narcissa Gonzales Donas (Hiszpania) 
 • Najradośniejszy zawodnik: Petar Bariaktarević (Czarnogóra)
 • Najradośniejsza drużyna: Nepal
 • Drużyna Fair Play: Bośnia i Hercegowina
 • Najmłodsza drużyna: Czarnogóra

Konkurs sponsorski Biedronki:

 • Strzelec: Denis Minarik (Słowacja)
 • Bramkarz: Diakiv Ostap-Mykhailo (Ukraina)

 
Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów piłki nożnej. Na tych, którzy przybyli na stadion Legii w minioną niedzielę, czekało mnóstwo atrakcji i moc emocji. Kibice dorosłej piłki nożnej mieli okazję spotkać się z piłkarskimi sławami. Gośćmi Mistrzostw byli: Maniche, Frank Verlaat, Nuno Valente, Dariusz Dziekanowski, Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Radosław Gilewicz, Robert Podoliński i Jacek Krzynówek, którzy w roli jokerów wzięli udział w Meczu Gwiazd: Telewizja kontra Internet. Zawodnicy Telewizji pokonali reprezentację Internetu 7:1.

Mistrzostwa tradycyjnie odbyły się na stadionie miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym swoje spotkania na co dzień rozgrywa Legia Warszawa. 

Organizatorem VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Patronatem honorowym turniej objęli Minister Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport, Polska Agencja Prasowa, UrbanINFO.tV. Sponsorem głównym Mistrzostw jest sieć sklepów Biedronka. Sponsorem jest firma  Wratislavia-BIOdiesel,  mecenasem turnieju jest Energa, która wspiera turniej w ramach Strategii CSR Grupy ENERGA. Partnerem strategicznym imprezy jest  m.st. Warszawa. Główni partnerzy Mistrzostw to: Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacja Legii, LifeTube, Miejskie Zakłady Autobusowe, Zina. Projekt sfinansowany ze środków prewencyjnych PZU S.A. i środków Fundacji PZU. 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda