mobile
REKLAMA

UMKS MOS Wola blisko mistrzostwa Mazowsza

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa są o włos od zdobycia mistrzostwa Mazowsza. Aby cieszyć się ze złotych medali siatkarze z Rogalińskiej w dzisiejszym meczu muszą wygrać zaledwie jednego seta.

Marcin Kalicki
UMKS MOS Wola blisko mistrzostwa Mazowsza

Drugi dzień zmagań najlepszych drużyn juniorskich w województwie mazowieckim przyniósł wiele ciekawych akcji, wspominanych do dzisiaj zagrań oraz małą niespodziankę. O ile wszyscy kibice mogli spodziewać się pewnego zwycięstwa podopiecznych trenera Konrada Copa z drugim zespołem Czarnych Radom, o tyle już porażka pierwszej drużyny z Radomia z KS Metro Warszawa była dla wielu kibiców zaskoczenie.

Wyniki sobotnich spotkań:

UMKS MOS Wola Warszawa - RCS Czarni II Radom 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

Składy:

UMKS MOS Wola: Andrzej Łychowski, Karol Jakóbczak, Michał Gawrzydek, Jaromir Orlicz, Mateusz Szaniawski, Adam Antoński, Jakub Buczek, Piotr Szlęzak, Mikołaj Pisarski, Bartosz Gomułka, Michał Kulesza, Jakub Cholewiński, Jakub Kulesza, Dawid Bulira.

RCS Czarni II: Kacper Żaczek, Jakub Dembowski, Dawid Sawicki, Konrad Kwapisiewicz, Igor Iwański, Mikołaj Przygodzki, Kacper Klepacz, Jakub Grzesik, Maciej Kowalski, Damian Senator, Filip Puk, Jakub Wróbel.

- Rywalizacja z Czarnymi Radom II nie była wymagająca. Wystarczyła koncentracja w prostych elementach, widać to po wyniku - 3:0. Piątkowy rywal - KS Metro Warszawa był o wiele trudniejszy, ponieważ ich zawodnicy mają dobre warunki fizyczne jak i dobrych graczy. Dziś zaś na pewno można się spodziewać dobrej walki z obu stron siatki - zapowiada Piotr Szlęzak, siatkarz UMKS MOS Wola wybrany MVP sobotniego spotkania. - Mecz z Metrem stał na wyższym poziomie niż sobotni z drugim zespołem Radomia. W obydwu meczach wypełniliśmy swoje zadania wygrywając 3:0. W niedzielnym spotkaniu skupimy się na pokazaniu jak najlepszej siatkówki - dodał Adam Antoński.

- Dzisiejszy mecz nie stał na wysokim poziomie. Wykonaliśmy swoją robotę wygrywając pewnie 3:0, nie dopuszczając rywali do dwudziestego punktu. Myślę, że Metro zawiesiło nam wyższą poprzeczkę niż dzisiejszy rywal, ponieważ musieliśmy się bardziej skoncentrować, aby wszystko szło po naszej myśli. Jutrzejszy mecz z wiceliderem tabeli po rundzie zasadniczej Czarnymi Radom dostarczy wiele emocji. Zaprezentujemy siatkówkę w najlepszym wydaniu - mówi Michał Kulesza.

- Zdecydowanie trudniejszym rywalem był dla nas zespół Metra Warszawa. Jest to zespół doświadczony, który bardzo dobrze gra w obronie i w bloku, więc w grze z nimi potrzebna nam była cierpliwa gra i ciągła koncentracja. Drugi zespół Radomia nie posiadał takiego doświadczenia z drugiej strony nie znaliśmy praktycznie tego zespołu ponieważ jest to beniaminek, któremu udało się awansować do mistrzostw Mazowsza. Dzisiaj kibice mogą spodziewać się świetnego widowiska i długich wymian. Będzie to ciężki mecz, do którego musimy podejść z pełnym zaangażowaniem i skupieniem - oświadczył Dawid Bulira.

RCS Czarni I Radom - KS Metro Warszawa 3:2 (20:25, 26:24, 24:26, 25:15, 14:16)

Składy:

RCS Czarni I: Jakub Baranowski, Krzysztof Kowalski, Bartosz Sławiński, Jakub Sadkowski, Krzysztof Baran, Oskar Prokopczyk, Marcel Szczęsny, Wiktor Trzos, Mateusz Kłoda, Piotr Skałbania, Bartłomiej Grajper, Tomasz Staszałek, Maciej Nowowsiak.

KS Metro: Sebastian Lisicki, Bruno Puczko-Szymański, Mateusz Stecz, Szymon Janus, Piotr Śliwka, Mateusz Jaszczuk, Jakub Gaweł, Mateusz Rudnicki, Bartłomiej Skorek, Bartłomiej Jankowski, Krzysztof Nagraba, Bartosz Rauch, Michał Gaweł, Antoni Pytel.

W decydujących o ostatecznych miejscach meczach zmierzą się dzisiaj w hali sportowej przy ul. Polnej 7a w Warszawie:

RCS Czarni II Radom - KS Metro Warszawa (godz. 10:40)

UMKS MOS Wola Warszawa - RCS Czarni I Radom (godz. 12:30)

W rozgrywanych w tym samym czasie w Legionowie Mistrzostwach Mazowsza juniorek drugie zwycięstwo odniosły siatkarski LTS Legionovii. Tym razem gospodynie pokonały UKS Atenę 3:1. W drugim spotkaniu doszło do rywalizacji stołecznych zespołów. Ostatecznie lepsze okazały się podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego z MUKS Sparty Warszawa, które wygrały z UMKS MOS Wola Warszawa również 3:1.

W niedzielę ostatnie mecze w rywalizacji kobiet. O godz. 11:00 siatkarki z Woli zmierzą się z LTS Legionovią Legionowo, zaś na godz. 13:30 zaplanowano starcie UKS Atena Warszawa - MUKS Sparta Warszawa.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda