mobile

UMKS MOS Wola mistrzem Mazowsza!

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa zdobyli mistrzostwo Mazowsza w kategorii kadetów. W rozgrywanym w Radomiu turnieju finałowym wolska ekipa pokonała wszystkich rywali tracąc w trzech meczach zaledwie dwa sety.

Marcin Kalicki
UMKS MOS Wola mistrzem Mazowsza!

Podopieczni trenera Tomasza Kellera zmagania w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu rozpoczęli od wygranej z KS Metro Warszawa 3:0. W drugim spotkaniu pierwszego dnia zawodów gospodarze RCS Czarni Radom okazali się lepsi od drużyny MKS MDK Warszawa takim samym stosunkiem setów.

Kolejny dzień turnieju przyniósł pierwsze rozstrzygnięcia. Drugie zwycięstwa odniosły drużyny Czarnych i UMKS MOS Wola co dawało obydwu ekipom pewne miejsce na podium. Siatkarze z Woli w derbach stolicy pokonali MKS MDK, zaś zawodnicy Czarnych okazali się lepsi od Metra.

Brązowy medal wywalczyli podopieczni trenera Adama Bigosa z KS Metro Warszawa, którzy w decydującym o medalu meczu pokonali innego przedstawiciela stołecznej siatkówki - MKS MDK 3:1. W meczu o pierwsze miejsce gospodarze po zaciętym boju ulegli drużynie UMKS MOS Wola Warszawa 1:3. Dla Wolan był to szesnasty medal w mistrzostwach województwa, które rozgrywane są od dwudziestu lat i jedenasty z najcenniejszego kruszcu.

- Po juniorach, także kadeci z Woli zostali najlepszą drużyną na Mazowszu. Przed turniejem byliśmy stawiani w roli faworyta, jako że w sezonie nie przegraliśmy do tej pory meczu. Jednak jak wiadomo turnieje finałowe rządzą się swoimi prawami, tym bardziej, że wszystkie mecze graliśmy w Radomiu, gdzie miejscowi w fantastyczny sposób wspierali swoją drużynę. Wytrzymaliśmy jednak presję ciążącą na faworytach i po przeciętnych meczach z Metrem (3:0) i MDK-iem (3:1) mogliśmy spokojnie myśleć o meczu o złoto z gospodarzami. Od początku sportowa walka trwała także na trybunach, gdzie także nasi kibice nie zawiedli i głośnym dopingiem wspierali #BlueARMY. My także co najlepsze szykowaliśmy na ostatni dzień. Pierwszy set to pełna kontrola naszego zespołu i w pełni zasłużone zwycięstwo do 18. Kolejna partia to słaba gra z naszej strony od początku, co pozwoliło rozwinąć skrzydła miejscowym, którzy niesieni dopingiem kibiców zagrali fantastycznego seta wygrywając do 12. Szkoda tylko, że sędzia nieco popsuł widowisko, zupełnie niepotrzebnie pomagając drużynie Czarnych Radom. Kolejne dwie partie to już mecz pod naszą kontrolą, powrót do swojej dobrej gry i punktowanie przeciwników, wygrywamy do 16 i 22. Złoto cieszy tym bardziej, że potrafiliśmy wygrać bez dwóch szóstkowych graczy, którzy powoli wracają po kontuzjach i jeszcze nas wzmocnią w dalszej fazie rozgrywek. Jeśli chodzi o wyróżnienia indywidualne, to siłą tej drużyny jest jedność, pasja, poświęcenie i serce wkładane przez każdego od zawodników poprzez rodziców w dążeniu do wyznaczonych celów. Teraz czekamy na środowe losowanie grup ćwierćfinałowych i w spokoju przygotowujemy się kolejnych wyzwań - powiedział Tomasz Keller, trener Mistrzów Mazowsza.

Wyniki spotkań turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Kadetów:

UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

RCS Czarni Radom - MKS MDK Warszawa 3:0 (25:18, 25:20, 29:27)

UMKS MOS Wola Warszawa - MKS MDK Warszawa 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:16)

RCS Czarni Radom - KS Metro Warszawa 3:1 (25:17, 21:25, 25:13, 25:22)

KS Metro Warszawa - MKS MDK Warszawa 3:1 (25:18, 27:25, 19:25, 25:19)

RCS Czarni Radom - UMKS MOS Wola Warszawa 1:3 (18:25, 25:12, 16:25, 22:25)

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. UMKS MOS Wola Warszawa

2. RCS Czarni Radom

3. KS Metro Warszawa

4. MKS MDK Warszawa

Specjalnie dla Informatora Stolicy Mistrzostwa Mazowsza podsumowali złoci medaliści - Zdecydowanie naszym najtrudniejszym rywalem byli Czarni Radom. Był to w końcu gospodarz turnieju i drużyna plasująca się na drugim miejscu w lidze. Wprawdzie wygraliśmy z nimi dwa ligowe spotkania, ale stanowili dla nas bardzo duże zagrożenie. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, nie zauważyliśmy żadnych problemów technicznych. Atmosfera podczas zawodów była niesamowita. Kibice przyjechali, aby dopingować swoje zespoły przez co każdy przeciwnik był dla nas groźniejszy niż na meczach ligowych. Nie przegraliśmy żadnego meczu w lidze przez co naszym obowiązkiem było wygranie z każdą z drużyn podczas gdy te mogły zagrać spokojnie stąd też emocje w każdym ze spotkań. Zwycięstwo na Mazowszu jest dla mnie wspaniałym triumfem. W końcu mazowiecka liga należy do jednych z najlepszych w Polsce. Teraz musimy się mentalnie przygotować na ćwierćfinały Mistrzostw Polski, które mam nadzieję będą równie emocjonujące i zawzięte co Mistrzostwa Mazowsza w Radomiu - powiedział Dawid Bulira.

-  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze złotego medalu na Mazowszu. Jest to bez wątpienia duże osiągnięcie, jednak nie zamierzamy na tym poprzestać i chcemy zakończyć sezon z medalem Mistrzostw Polski. Wierzymy, że uda nam się to zrobić i mamy do tego predyspozycje. Mamy dużą rywalizację w drużynie, ale każdy ma świetny kontakt. Czekamy na następne mecze i postaramy się utrzymać zwycięską passę. Myślę, że najtrudniejszym rywalem był dla nas zespół gospodarzy, prezentowali się naprawdę dobrze. Już przed finałem było wiadomo, że nie będzie to łatwy mecz, ostatecznie pokazaliśmy wyższość nad rywalami i odnieśliśmy sukces - oświadczył Robert Marcinkiewicz.

Składy warszawskich drużyn:

UMKS MOS Wola Warszawa: Michał Kulesza, Piotr Szlęzak, Jakub Buczek, Dawid Bulira, Robert Marcinkiewicz, Mikołaj Kajzer, Bartosz Gomułka, Jakub Kurowski, Mikołaj Pisarski, Jakub Cholewiński, Szymon Wojciechowski, Wiktor Wojciechowski, Mikołaj Karkowski, Klaudiusz Warcholiński.

KS Metro Warszawa: Adrian Gacek, Bartosz Jankowski, Karol Januszko, Krzysztof Kubiak, Michał Łabędzki, Konrad Łapiński, Krzysztof Nagraba, Antoni Pyzel, Bartosz Rauch, Mateusz Rudnicki, Benedykt Skorżyński, Miłosz Stal, Bartosz Stępień, Michał Szczygielski, Maks Wójtowicz, Marcin Wójtowicz.

MKS MDK Warszawa: August Tarres, Bartłomiej Skorek, Hubert Arczewski, Jakub Pasik, Maciej Pszczoła, Kacper Siwic, Przemysław Mączka, Jakub Woźniak, Michał Smorągiewicz, Maksym Ziemlewski, Bartosz Ślusarczyk, Mateusz Wielgosz, Jan Freudenheim, Michał Kępka.

Fot. MOS Wola Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda