mobile
REKLAMA

Unikatowa wystawa ceramiki "Poszukiwania"

Już 7 kwietnia w Stacji Orunia odbędzie się wystawa dzieł ceramicznych powstałych na przestrzeni 12 lat pod kierunkiem Krystyny Andrzejewskiej-Marek w „Wyspie Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Redakcja
Unikatowa wystawa ceramiki "Poszukiwania"

W najbliższy piątek o godzinie 18:00 w Stacji Orunia będzie można obejrzeć wystawę dzieł ceramicznych powstałych na przestrzeni 12 lat pod kierunkiem Krystyny Andrzejewskiej-Marek w „Wyspie Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć te unikatowe przedmioty wykonane przez uzdolnionych twórców. Wstęp wolny!

Pracownia działająca od 2005 r., pod artystyczną opieką Krystyny Andrzejewskiej-Marek, ma na celu kształcenie uczestników w dziedzinie poszukiwania równowagi pomiędzy formą, barwą i fakturą w ceramice. Istotne jest także posługiwanie się różnorodnymi technikami ceramicznymi, wyszukiwanie zdolności artystycznych oraz twórczych odrębności w pracy grupowej.

Pracownia Ceramiki zlokalizowana jest w Domu Kultury „Wyspa Skarbów” położonym na bardzo bogatym przyrodniczo terenie Wyspy Sobieszewskiej. „Wyspiarski” klimat (dostępność morza, Wisły, rezerwatów przyrody) bezpośrednio oddziałuje na uczestniczki zajęć, inspirując je do podejmowania oraz realizacji tematów związanych z naturą.

Program Pracowni kładzie duży nacisk, aby uczestniczki zajęć nie traktowały swoich inspiracji dosłownie, lecz jako punkt wyjścia do indywidualnych POSZUKIWAŃ oraz własnych rozwiązań kompozycyjnych. Tematyka zajęć jest długoterminowa. Jest czas na dokładne przemyślenia, konsultacje, a następnie, jak najkorzystniejsze dobranie barw oraz faktur do charakteru wykonywanych prac.

Wykorzystując studyjne i alternatywne metody technologiczne (praca również w terenie) Pracownia wciąż poszukuje nowych efektów i środków wyrazu artystycznego. Praca w ciągu całego roku daje możliwość ścisłej integracji grupy, ponadto pozwala przeżywać wciąż na nowo ekscytację odkrywania „zaskakujących efektów” w końcowej realizacji technologicznej. Rezultaty tej wymagającej systematyczności pracy twórczej zostały zauważone i nagrodzone w latach 2007, 2008, 2009 i 2011 na Ogólnopolskich Konkursach „Ceramiony” w Elblągu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko