mobile
REKLAMA

Upalny dzień w stolicy

Wakacje za pasem – przed nam wysokie temperatury i dużo słońca za oknem. Na lipiec z utęsknieniem czekają przede wszystkim dzieci, które już odliczają dni do wakacyjnych wyjazdów. A co z tymi, którzy całe lato spędzą w stolicy? Na to też jest sposób – zobaczcie, jakie atrakcje czekają na mieszkańców stolicy. 

Aleksandra Falkowska
TAGI
Upalny dzień w stolicy

W upalne dni zazwyczaj marzymy o kąpieli w morzu, piaszczystej plaży czy spacerach po leśnych ścieżkach.  Często obowiązki zawodowe bądź kwestie finansowe niestety nie pozwalają na wyjazdy i musimy zmierzyć się z upałem w mieście.  Jak wygrać to starcie? 
Pierwszy sposób to plażą nad Wisłą, która zapewni mieszkańcom namiastkę nadmorskiej przygody. Tym, którzy preferują aktywny wypoczynek – z pewnością spodoba się możliwość gry w siatkówkę plażową czy wypożyczenia kajaków. Pozostałym polecamy wypoczynek na leżakach.  Znajdzie się też coś dla najmłodszych, a mianowicie – place zabaw. Po całym dniu plażowania można skorzystać z oferty kulinarnej pobliskich restauracji czy barów.
Dla zwolenników kąpieli wodnych polecamy wizytę w Parku Szczęśliwickim, w którym już funkcjonują zewnętrzne baseny. To idealny sposób na ochłodzenie bądź spędzenie rodzinnego weekendu – znajdą się tam również atrakcje dla dzieci. Park Szczęśliwicki zapewnia m.in. przejażdżkę grawitacyjną kolejką górską. Dla miłośników mocnych wrażeń – zjazd na pontonach na stoku narciarskim. W parku istnieje też możliwość spływu kajakami na jeziorku przy Górce Szczęśliwickiej.
Kolejna możliwość to spacery i odpoczynek w samym sercu warszawskich parków. Popularnością wśród mieszkańców, jak i turystów cieszą się przede wszystkim Łazienki Królewskie. W upalne dni można się również wybrać do Ogrodu Zoologicznego i skosztować pysznych lodów czy waty cukrowej.  Dla spragnionych orzeźwienia polecamy mulimedialne pokazy w Parku Fontann, które odbywają się w weekendy w godzinach wieczornych. Dobrym rozwiązaniem są również wycieczki rowerowe i możliwość zorganizowania pikniku czy grilla w plenerze, co umożliwia wspomniany Park Szczęśliwicki.
Lato w mieście nie musi być nudne. Wokół czekają na nas same atrakcje - to od nas zależy jak spędzimy te upalne dni. Czekamy również na Wasze pomysły dotyczące spędzania wakacji w Warszawie. 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko