mobile
REKLAMA

Urodzinowy koncert WBH

Trzy lata od debiutu, 15 maja 2015 roku w studenckim klubie Karuzela na Bemowie przy ulicy Konarskiego 85 odbył się koncert zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Tuż po godzinie dwudziestej na scenę weszli Marcin Rzońca - wokal, Daniel Konatowicz –gitara i wokal, Mirek Wójcik- perkusja, Robert Stolarek - gitara i Dariusz Krasnodębski – gitara basowa. 

TAGI
Urodzinowy koncert WBH

Znają się od dwudziestu lat, są przyjaciółmi. Zaczynali swoją przygodę z muzyką rockową w różnych zespołach muzycznych. Cztery lata temu spotkali się żeby grać w WBH. Z pierwszego składu odszedł basista Andrzej Niedźwiecki. W swojej muzyce łączą teksty piosenek harcerskich i turystycznych, znanych z rajdów i zlotów, śpiewanych przy ognisku, z ostrym brzmieniem rockowym i punk rockowym. Połączenie na pierwszy rzut oka wydawałoby się ryzykowne. Ale rockmeni udowadniają, że to świetny pomysł. „Krajka” wszystkim dobrze znana wręcz porywa w wykonaniu Harcerzy. Tak samo jest z pozostałymi utworami.

Spotkaliśmy się na próbie, zrobiliśmy trzy cztery piosenki na tak zwaną „zaczepkę” -powiedział przed koncertem wokalista Marcin Rzońca, pomysłodawca zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami - Zadebiutowaliśmy w Hybrydach trzy lata temu. Okazało się, że chwyciło, że podobało się. W naszej nazwie nie ma żadnej ściemy, wszyscy byliśmy harcerzami, służyliśmy w jakimś okresie naszego życia w harcerstwie. Po kilku miesiącach nagraliśmy płytę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Na jesieni wyjdzie nowa.

Koncertują w różnych miejscach. Ich wykonania znanych piosenek można posłuchać na harcerskich zlotach, rajdach i biwakach. Grali na Zlocie Grunwaldzkim – największej imprezie harcerskiej w Polsce. Ze swoją muzyką trafiają w różną publiczność, stąd też zaproszenia na Juwenalia czy Woodstock, jak to miało miejsce w 2013 roku.

Publiczność zebrana w Karuzeli na urodzinowym koncercie dopisała. Przekrój wiekowy był naprawdę szeroki, od seniorów po nastolatki. Nie tylko młodzi tańczyli tuż przy scenie punkowe pogo. Pokazuje to, że muzyka WBH dociera do słuchaczy a konwencja przyjęta przez Rzońcę i jego przyjaciół podoba się nie tylko harcerzom.

Na początku koncertu dwóch muzyków, związanych też z zespołem „Radosław Stolar” wykonało swoje piosenki. Urodziny WBH było okazją do wspomnień. Muzycy zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami zagrali utwory zespołów No Smoki i McAron, kapel, z których wywodzą się obecni członkowie WBH. Przed właściwym koncertem jubilatów wyświetlono film, na który składały się zdjęcia obrazujące historię zespołu. Pierwszy utwór WBH nie mógł być inny niż „Wszyscy byliśmy harcerzami”. „Płonie ognisko” i „Krajka” to kolejne utwory z pierwszej płyty zespołu WBH „Trzy pióra”.

Przed drugą częścią koncertu, na którą składały się nowe utwory, przygotowane na płytę – na początek „Moja fantazja” w oczywiście rockowym brzmieniu, na salę został wniesiony przez Marcina Rzońcę, zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, urodzinowy tort. Fani, przyjaciele i muzycy zespołu zapolowali do wspólnej, urodzinowej fotografii.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda