mobile
REKLAMA

Ursynowska Akademia Zdrowego Stylu Życia – wykład inauguracyjny

Już w niedzielę 19. marca o godz. 11.00, w Sali nr 136 im. J. U. Niemcewicza w ursynowskim ratuszu przy al. KEN 61. odbędzie się wykład inauguracyjny w ramach Ursynowskiej Akademii Zdrowego Stylu Życia - wspólnej inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Wydział Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy
TAGI
Ursynowska Akademia Zdrowego Stylu Życia – wykład inauguracyjny

Kolejne wykłady odbywać się będą w soboty: 8. kwietnia (SGGW), 29. kwietnia, 13. i 27. maja (Urząd Dzielnicy) oraz 3 . czerwca (SGGW). Wstęp na wszystkie wykłady jest bezpłatny. Podczas 12 wykładów planowanych w okresie od marca do czerwca br., mieszkańcy Ursynowa dowiedzą się m.in. co powinny jeść dzieci, a co seniorzy?, jaka jest rola wody w codziennym żywieniu?, czy sól jest zdrowa?, czy diety alternatywne są zdrowsze? jak ustrzec się manipulacji stosowanych w gastronomii? Wykład inauguracyjny pt. ,,Żywienie dawniej i dziś” wygłosi dr hab. Magdalena Górnicka, lącząc tematy interesujące przedstawicieli różnych pokoleń Ursynowian. Akademia wpisuje się w obchody 40-lecia Ursynowa. Inicjatywa ta - obok uświadamiania mieszkańców w zakresie roli odpowiedniego żywienia, adekwatnego do potrzeb, stanu zdrowia, wieku, aktywności fizycznej - będzie także okazją do integracji mieszkańców, w tym integracji międzypokoleniowej.

Projekt stanowi odpowiedź na potrzeby mieszkańców Ursynowa – osób aktywnych fizycznie, chcących zdobywać aktualną, rzetelną wiedzę na temat zasad prawidłowego żywienia od najwyższej klasy specjalistów.  Impulsem do działania w tym zakresie była analiza kondycji i zwyczajów żywieniowych dzieci i młodzieży. Tematyka proponowanych wykładów obejmuje zarówno kwestię żywienia dzieci, jak i osób starszych. Osób zdrowych i aktywnych, ale także osób zmagających się różnego rodzaju schorzeniami. – podkreśla Przewodnicząca Rady Dzielnicy Ursynów Teresa Jurczyńska-Owczarek, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia.
 
 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko