mobile
REKLAMA

Urząd Dzielnicy Wola pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej uruchomi pierwsze punkty szczepień dla młodzieży na Woli

W wolskich szkołach, jeszcze w sierpniu może powstać nawet 10 punktów szczepień dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia. Właśnie ruszają zapisy. Do akcji “Wolę się zaszczepić”, która ma nas ochronić przed lockdownem i nauką zdalną, organizatorzy zapraszają również sąsiadów szkół.

Informacja prasowa
Urząd Dzielnicy Wola pod patronatem Okręgowej Izby Lekarskiej uruchomi pierwsze punkty szczepień dla młodzieży na Woli

W sierpniu na Woli może pojawić się nawet 10 nowych punktów szczepień dla młodzieży w wieku szkolnym. Powstaną one w wytypowanych przez władze dzielnicy szkołach, do których zgłaszać się mogą się nie tylko uczniowie i ich rodzice z sąsiedztwa, ale wszyscy mieszkańcy. To pierwsza tego typu inicjatywa w Warszawie – organizuje ją Zarząd Dzielnicy wraz z Okręgową Izbą Lekarską.  

Chociaż dzienna liczba nowych przypadków Covid-19 nie przekracza obecnie stu, to już po wakacjach można spodziewać się czwartej fali pandemii. – Prawdopodobieństwo zwiększenia liczby zachorowań jest bardzo duże, a kolejna fala pandemii odbije się niestety najbardziej na uczniach. Już słyszymy z ust ministrów edukacji i zdrowia, że rząd rozważa wprowadzenie systemu nauki hybrydowej lub zdalnej, jeżeli sytuacja będzie się pogarszać – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Wszyscy pamiętamy, jak wyglądała nauka zdalna i jak bardzo wszyscy byli nią zmęczeni. Nie chcemy do tego dopuścić i dlatego już w sierpniu rozpoczynamy akcję szczepienia młodzieży w wieku szkolnym – dodaje.  

Dzielnica wraz z Okręgową Izbą Lekarską zorganizuje nawet 10 mobilnych punktów, w których uczniowie będą mogli przyjąć pierwszą, a później drugą dawkę szczepionki. – Szczepienia są jedyną formą obrony przed wirusem, a od liczby wyszczepionych zależy budowanie naszej narodowej odporności – mówi burmistrz Strzałkowski. – Nikt nie chce, ani powtórki lockdownu, ani powrotu do nauki hybrydowej, dlatego serdecznie zachęcam do korzystania – dodaje.  

Najpierw jednak organizatorzy chcą zbadać zainteresowanie. 

Akcja skierowana jest do młodzieży od 12. roku życia, jednak w wolskich punktach zaszczepić będą mogli się również rodzice, sąsiedzi, nauczyciele czy pracownicy szkół. Mobilne gabinety będą zabezpieczone przez wykwalifikowane zespoły medyczne, a szczepienia będą wykonywane produktem Pfizer/Biontech, czyli jedynym zatwierdzonym do podania młodzieży, która ukończyła 12 lat. – Młodzież w wieku 12-15 lat zapraszamy w towarzystwie rodziców, jednak 16-latkom i starszym wystarczy jedynie wypełniona deklaracja i pisemna zgoda rodzica, więc procedura jest maksymalnie uproszczona – mówi Paweł Doczekalski, przewodniczący komisji Młodych Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. – Ostateczna liczba punktów będzie znana, kiedy będziemy wiedzieli ilu jest chętnych. Zachęcam do przesyłania deklaracji za pośrednictwem Librusa,  na adres swojej szkoły lub najbliższej szkoły z listy przed końcem lipca i zapraszam na szczepienie 27 lub 28 sierpnia! – dodaje burmistrz Woli.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda