mobile

Utrudnienia związane z wydarzeniami kulturalnymi w weekend

7-9 września, obfitować będzie w uroczystości, imprezy kulturalne i wydarzenia sportowe. Na warszawiaków czekają m.in. Kercelak 2018, Noc Pragi i Święto ulicy Ząbkowskiej, a także Królewski Festiwal Biegowy. W związku z organizacją tych wydarzeń wprowadzone zostaną zmiany w ruchu.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Utrudnienia związane z wydarzeniami kulturalnymi  w weekend

Kercelak na ul. Chłodnej
Kercelak to wolska tradycja, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W tym roku impreza organizowana przez dzielnicę Wola potrwa aż trzy dni. Od piątku do niedzieli, 7-9 września, ul. Chłodna zamieni się w Kercelak – najsłynniejszy bazar przedwojennej Warszawy. W związku z organizacją imprezy od czwartku, 6 września, zamknięta będzie ul. Chłodna, pomiędzy ul. Żelazną a Elektoralną. Zamknięty odcinek można objechać jadąc ul. Ogrodową lub Krochmalną do ul. Ciepłej. Dodatkowo, na ul. Chłodnej oraz na Elektoralnej w rejonie skrzyżowania z ul. Chłodną będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Uroczystości na Pradze i Ochocie
W sobotę, 8 września, na ul. Ząbkowskiej zagości impreza Noc Pragi i Święto ulicy Ząbkowskiej organizowana przez dzielnicę Praga-Północ. Od godz. 15.00 rozpocznie się program na scenie głównej, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej. Jezdnia na odcinku od ul. Targowej do Markowskiej będzie zamknięta dla ruchu od piątku, 7 września, od godz. 20.00 do niedzieli, 9 września, do godz. 5.00. Wyłączona z ruchu będzie również ul. Brzeska pomiędzy ul. Białostocką a Kijowską. Ponadto na ulicach Ząbkowskiej (na odcinku Targowa – Nieporęcka) i Brzeskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Autobusy linii 138 do ul. Targowej pojadą ulicami Markowską i Kijowską, natomiast autobusy linii 170, 338 oraz nocnych N16 i N66 – w kierunku ronda Starzyńskiego i Dworca Centralnego – będą jeździły ulicami Markowską i Białostocką do Targowej, zaś w drugą stronę –Targową do Kijowskiej, gdzie skręcą w Markowską.

W sobotę, 8 września, w godz. 16.15-18.30 odbędą się uroczystości przed pomnikiem „Barykada Września”. Wyłączona z ruchu będzie wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) ul. Grójeckiej pomiędzy ul. K. Dickensa i S. Banacha. Objazd będzie prowadził ulicami: K. Dickensa – A. Pawińskiego. Autobusy linii 154, jadące w kierunku pętli Stare Bemowo, będą kierowane  na trasę objazdową ulicami: K. Dickensa – A. Pawińskiego – S. Banacha.

Biegacze w Wilanowie
W niedzielę, 9 września, na ulicach Wilanowa zagości Królewski Festiwal Biegowy – Royal Wilanów, organizowany w ramach Dni Wilanowa 2018. Uczestnicy Królewskiego Półmaratonu  wystartują o godz. 8.00. Po nich odbędą się jeszcze inne biegi (na podobnej trasach tymi samymi ulicami): Bieg na 10 km (start o godz. 11.30), Biega na 5 km (start o godz. 13.30) i Bieg dla dzieci (start o godz. 15.00). Start i meta biegu zlokalizowane będą na ul. Przyczółkowej pomiędzy al. Wilanowską a F. Klimczaka. Zawodnicy pobiegną najpierw ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ul. Przyczółkowej, następnie ulicami: Karuzela, Wiedeńską, Pałacową, ponownie ciągiem pieszo-rowerowym przy ul. Przyczółkowej, skręcą w ul. S. Korbońskiego (jezdnią w kierunku Ursynowa), zawrócą przed skrzyżowaniem z ul. Relaksową, aby wrócić do mety ul. Przyczółkową (jezdnią w kierunku Konstancina-Jeziorny; dla kierowców przejezdny będzie jeden pas ruchu).

Na czas biegu ul. F. Klimczaka i A. Branickiego stracą połączenie z ul. Przyczółkową. Nie będzie możliwości skrętu z ul. Ł. Drewny (jadąc od Konstancina-Jeziorny) w lewo w ul. S. Korbońskiego. Skręt z al. Wilanowskiej będzie możliwy tylko w kierunku ul. Wiertniczej. Utrzymany zostanie skręt z ul. Z. Vogla zarówno w kierunku centrum, jak i Konstancina- Jeziorny. Zamknięcie trasy biegu planowane jest o godz. 7.00, a zakończenie imprezy  ok. godz. 15.30.

Również w niedzielę, 9 września, zamknięta będzie ul. Oleandrów. Na jezdni odbędzie się sąsiedzka impreza lokalna „Święto ulicy Oleandrów” organizowana przez dzielnicę Śródmieście. Początek imprezy o godz. 12.00. Na jezdni zagoszczą występy i koncerty. Jezdnia będzie wyłączona z ruchu od ul. Polnej do końca ulicy, a przez cały dzień będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

Źródło: Urząd M. St. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda