mobile
REKLAMA

W niedzielę zmierzą się z królewskim dystansem

Już w niedzielę, 24 września, tysiące śmiałków podejmie rywalizację z królewskim dystansem podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Oprócz maratończyków na trasę wybiegną również uczestnicy „Biegu na piątkę”, a także dzieci uczestniczące w zawodach „Mini maratonu”.

inf. pras.
W niedzielę zmierzą się z królewskim dystansem

Jak przyznają sami organizatorzy w tegorocznej edycji PZU Maratonu Warszawskiego brak jest jednoznacznych faworytów, a zwycięzcą może zostać każdy. Do pokonania jest rekord imprezy (2:08:17) oraz zwycięski wynik sprzed roku (2:08:55). Zawodnicy do ponad 42-kilometrowych zmagań wystartują o godz. 9.00 z pl. Trzech Krzyży. Biegacze pobiegną trasą zbliżoną do ubiegłorocznej edycji wydarzenia. Pierwsze kilometry pokonają kierując się do Wilanowa, przez Mokotów i Ursynów. Następnie zawrócą by przez Śródmieście wrócić przez Łazienki Królewskie, a następnie mostem Świętokrzyskim dotrzeć na Pragę-Północ. Biegnąc przez centrum prawobrzeżnej dzielnicy, obok zoo, dobiegną do mostu Gdańskiego. Przeprawiwszy się na lewy brzeg zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza by po dobiegnięciu do placu Wilsona skierować się w stronę Wisłostrady i mety, która zlokalizowana jest w pobliżu Multimedialnego Parku Fontann. O tym jak urozmaicona będzie trasa biegu można przekonać się oglądając film prezentujący całą trasę zmagań.

Na całej trasie sportowców do walki zagrzewać będą kibice. Na trasie przygotowano ponad 30 specjalnych punktów, które organizowane będą m.in.: przez różnego rodzaju fundacje i stowarzyszenia, a także dzielnice Ursynów i Bielany.

Biegowi maratońskiemu towarzyszyć będzie szereg innych wydarzeń sportowych. Największym z nich będzie bez wątpienia „Bieg na piątkę”, do którego sportowcy przystąpią o godz. 9.00 na ul. Konwiktorskiej. Zawodnicy pobiegną ulicami Muranowską, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Krasińskiego i Wisłostradą do mety położonej przy Multimedialnym Parku Fontann. 

Atrakcje przygotowano również dla najmłodszych. W sobotę, 23 września, w parku Agrykola zorganizowane zostanie miasteczko sportowe, gdzie wspólnie z rodzicami dzieci będą mogły spróbować swoich sił w zadaniach charakterystycznych dla takich dyscyplin sportu jak koszykówka, piłka nożna, skok o tyczce, tenis czy kolarstwo. Zabawa potrwa od godz. 10.00 do 19.00. Więcej informacji tutaj. W tym samym dniu na bieżni ośrodka Agrkola rozegrany zostanie „Mini Maraton #BeActive”. Na bieżni lekkoatletycznej pojawią się dzieci z roczników 2001-2016 – w zależności od wieku do pokonania będzie od 100 do 1500 metrów.

Przez cały weekend, 23-24 września, odbywać się będą również towarzyszące imprezie Targi Sport & Fitness (Towar, ul. Łazienkowska 6a).

Warto pamiętać, że w czasie 39. PZU Maratonu Warszawskiego oraz „Biegu na piątkę” z ruchu samochodowego wyłączonych będzie kilkanaście ulic, a także wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Ulice będą zamykane dla ruchu w miarę przemieszczania się biegaczy.

Maratończycy wystartują w niedzielę, 24 września, o godz. 9.00 z pl. Trzech Krzyży i pobiegną ulicami: Al. Ujazdowskie (obydwie jezdnie zamknięte od ok. godz. 8.30), pl. Na Rozdrożu, al. J.Ch. Szucha, pl. Unii Lubelskiej, Puławska  (jezdnia w kierunku Ursynowa będzie otwarta przez cały czas, od ok. godz. 8.35 na jezdni w kierunku centrum na odcinku L. Idzikowskiego – Goworka utrzymany będzie tylko jeden pas ruchu), Bukowińska, Rolna, al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnia w stronę Lasu Kabackiego czynna przez cały czas, jezdnia w stronę centrum wyłączona z ruchu na odcinku od ul. I. Gandhi do ul. Dolina Służewiecka od ok. godz. 8.47), I. Gandhi, J. Rosoła (jezdnia w kierunku Lasu Kabackiego na odcinku I. Gandhi – F. Płaskowickiej od ok. godz. 8.52), F. Płaskowickiej, Nowoursynowska, Kokosowa, Orszady, Prymasa A. Hlonda, Al. Rzeczpospolitej (wyłączony z ruchu zostanie wjazd od strony al. Wilanowskiej), Jana III Sobieskiego (od ok. godz. 9.08 na odcinku al. Wilanowska – ul. Nałęczowska wyłączona z ruchu będzie jezdnia w stronę Wilanowa; na odcinku ul. Nałęczowska – al. W. Witosa wyłączona z ruchu jezdnia w stronę centrum),  al. W. Witosa (z ruchu będzie wyłączony dojazd od ul. Jana III Sobieskiego do Czerniakowskiej),  Czerniakowska (od ok. godz. 9.24 wyłączona z ruchu jezdnia w kierunku Wilanowa na odcinku J. Gagarina – al. W. Witosa), J. Gagarina (od ok. godz. 9.27 zamknięta jezdnia w kierunku ul. Belwederskiej), Łazienki Królewskie, Agrykola, Szwoleżerów, Czerniakowska (jezdnia w kierunku Wilanowa, jeden pas ruchu będzie przejezdny dla autobusów), Łazienkowska, Rozbrat, L. Kruczkowskiego, Zajęcza, most Świętokrzyski (od ok. godz. 9.45 zamknięta jezdnia w stronę Śródmieścia), Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie (obydwie jezdnie zamknięte od ok. godz. 9.50), Ratuszowa, Namysłowska, S. Starzyńskiego (jezdnia w kierunku Ronda Żaba), most Gdański (jezdnia w kierunku Pragi zamknięta od ok. godz. 10.00), Z. Słomińskiego (obydwie jezdnie), Międzyparkowa, Bonifraterska, Muranowska (jezdnia w kierunku Woli), gen. W. Andersa, A. Mickiewicza (obydwie jezdnie), pl. T.W. Wilsona, Z. Krasińskiego (jezdnia w kierunku Wisłostrady zamknięta od ok. godz. 8.48), Gwiaździsta, Wisłostrada (jezdnia w kierunku Wilanowa) do mety zlokalizowanej na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Z uwagi na organizację startu maratonu okolice pl. Trzech Krzyży będą wyłączone z ruchu od ok. godz. 5.00 do ok. godz. 10.30. Natomiast zachodnia jezdnia Wisłostrady będzie zamknięta od ok. godz. 8.50 do ok. godz. 15.30.

Głównemu biegowi będzie towarzyszył bieg na 5 km. Jego uczestnicy wystartują o godz. 9.00 z ul. Konwiktorskiej. W związku z organizacją startu ulica ta będzie zamknięta dla ruchu w godz. 6.00 – 10.00). Uczestnicy przebiegną ulicami: Muranowska, gen. W. Andersa, A. Mickiewicza, pl. T.W. Wilsona, Z. Krasińskiego, Wisłostrada do mety przy Multimedialnym Parku Fontann.

Więcej informacji tutaj.

39. PZU Maraton Warszawski jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko