mobile

W tramwaju ukradły portfel 84-latce

Jedna kradła z torebki portfel z pieniędzmi, druga ją osłaniała. Przestępczego procederu dopuściły się na oczach stołecznych wywiadowców, którzy zatrzymali obie kobiety. Niczego nie świadoma 84-latka zorientowała się, że została okradziona w chwili, kiedy opuściła tramwaj i chciała zrobić zakupy. Podejrzane obywatelki Bułgarii w wieku 24 i 49 lat już usłyszały zarzut. Dzięki funkcjonariuszom pokrzywdzona odzyskała portfel i pieniądze.

Redakcja
W tramwaju ukradły portfel 84-latce

Do zdarzenia doszło około godziny 13 w tramwaju linii 17. Z ustaleń wynika, że dwie kobiety, obywatelki Bułgarii, jadąc tramwajem rozglądały się i szukały swojej ofiary. Kiedy spostrzegły stojącą starszą kobietę, ustaliły podział ról. Jedna z nich kradła portfel z torebki, druga ją osłaniała. Na przystanku wyszły z tramwaju.

Kobiety zabrały pieniądze w kwocie 720 złotych, natomiast portfel wyrzuciły do kosza na śmieci. Widząc co się dzieje,  stołeczni wywiadowcy podjęli interwencję i zatrzymali obie kobiety, które zostały doprowadzone do komendy na Woli, zaś pokrzywdzoną poinformowali o odzyskaniu jej własności.

Sprawa trafiła do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzane usłyszały zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda